Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy opinie w sprawie zgłoszonych projektów

Zgłoszone przez mieszkańców, do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, projekty mogą zostać już teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej.Po etapie zgłaszania przez mieszkańców pomysłów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, prowadzona jest weryfikacja wszystkich projektów pod kątem formalnym i merytorycznym. Zespół ds. weryfikacji projektów sprawdza, czy zgłoszone projekty są zgodne m.in. z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, czy koszt projektu nie przekracza limitu środków przeznaczonych na dane osiedle bądź kategorie oraz czy z realizacji inwestycji lub zadania będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy – zasada ogólnodostępności.

Dodatkowo zapraszamy także wszystkich mieszkańców do weryfikacji obywatelskiej, która polega na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów.

Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku.

Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

Ważne dokumenty:

  • Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców dostępna jest TUTAJ.
  • Lista zgłoszonych projektów ze wskazaniem jednostek wiodących w ramach weryfikacji TUTAJ
  • Dotychczas zgłoszone opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej TUTAJ
Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy opinie w sprawie zgłoszonych projektów  Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy opinie w sprawie zgłoszonych projektów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 07:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.