Bezpieczne skrzyżowania i nowe chodniki w Fordonie

Trwa przebudowa chodników przy ul. Wolnej w Starym Fordonie. Na Tatrzańskim modernizowane jest skrzyżowanie ul. Zbójnickiej i Lawinowej. Drogowcy wcześniej zrealizowali szereg innych prac poprawiających bezpieczeństwo w tej części miasta. Część zadań finansowanych jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.Na osiedlu Tatrzańskim trwa przebudowa skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Ulica Lawinowa stanowi najważniejszy dojazd do kilkunastu  bloków w północnej części osiedla. Obsługuje też szereg ważnych obiektów takich jak szkoła, targowisko i kościół. Cała ulica objęta jest strefą ograniczonej prędkości, a większość skrzyżowań ma charakter równorzędny. W poprzednich latach w kilku punktach dobudowano progi zwalniające. W ocenie mieszkańców dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo są również niezbędne przy skrzyżowaniu z ul. Zbójnicką. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Prace zakończą się w ciągu miesiąca. Zabezpieczono na nie  prawie 200 tysięcy złotych. Do ul. Zbójnickiej prowadzi tymczasowy objazd wytyczony ulicą Taterników.

Dzięki programowi BBO trwa również modernizacja chodników przy ul. Wolnej. Estetyczne, równe nawierzchnie powstają na wysokości bloków przy ul. Wolnej 4 i Osiedlowej 16. Ułatwią one dojście w kierunku przystanków tramwajowych oraz pawilonów usługowych. Na ten cel trafi około 90 tysięcy złotych.

W ostatnich latach zrealizowano szereg innych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu w tej części. Zrewitalizowaną ulicę Bydgoską wyposażono w wyspowe progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania. Progi i wyspy spowalniające ruch poprawiły bezpieczeństwo pieszych na wyremontowanej ul. Pod Skarpą oraz ul. GOPR-u. Sukcesywnie doświetlane są przejścia dla pieszych m.in. w ciągu ulicy Fordońskiej i Pelplińskiej. Wraz  budową linii tramwajowej powstały nowe skrzyżowania z ruchem okrężnym (na wysokości ul. Kleeberga, GOPR-u, Geodetów i na styku ulic Wyzwolenia i Orląt Lwowskich.  W newralgicznych miejscach z myślą o bezpieczeństwie pieszych zainstalowano sygnalizacje świetlne m.in. na skrzyżowaniu ul. Pelplińskiej i Orląt Lwowskich oraz na Fordońskiej na wysokości ul. Niewiteckiego.

Bezpieczne skrzyżowania i nowe chodniki w Fordonie  Bezpieczne skrzyżowania i nowe chodniki w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.