Integracja dla dzieci na Okolu

Zlecamy prace związane z utworzeniem nowoczesnego, integracyjnego placu zabaw na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 przy ul. Granicznej. Doposażenie miejsca zabaw dla najmłodszych, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na istniejącym placu zabaw zaprojektowano nowe urządzenia zabawowe dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, bezpieczną nawierzchnię z piasku, nowe ławki i kosze na śmieci. Część istniejących w tym miejscu urządzeń zostanie zdemontowanych i zastąpią je nowe zestawy zabawowe. Dojścia zostaną utwardzone, a zieleń uporządkowana.
 

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania, które jest realizowane w oparciu o BBO. Na to zadanie wskazało ponad 150 mieszkańców w zeszłorocznej edycji.
 

Plac zabaw będzie bogato wyposażony m.in. w zestaw zabawowy, z którego bez problemu skorzystają również dzieci poruszające się na wózkach. Dodatkowo wyposażony w zjeżdżalnię i pomost linowy. Na terenie placu zabaw znajdzie się także trampolina do skakania i  karuzela integracyjna, z której jednocześnie mogą korzystać dwie osoby poruszające się na wózkach. Teren zostanie ogrodzony, pojawią się też stylowe ławki, w tym ławka dla zakochanych oraz kosze na śmieci z możliwością segregacji śmieci. Istniejąca wiata zostanie odnowiona. Zgodnie z zamówieniem, plac zabaw powinien być gotowy do końca roku.
 

Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 uczęszczają dzieci o obniżonej sprawności intelektualnej. funkcjonuje tu szkoła podstawowa oraz  szkoła przysposabiająca do pracy. W Ośrodku są organizowane zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz nauczanie indywidualne.
 

W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Okole. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł. 

Integracja dla dzieci na Okolu  Integracja dla dzieci na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.