Nowe latarnie i ścieżki na Placu Chełmińskim

Rozpoczęły się prace budowlane związane z kolejnym etapem rewitalizacji parku na Placu Chełmińskim. Wyremontowane zostaną alejki, dostawimy też więcej latarni. W oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski odnawiany jest też ciąg pieszo-rowerowy nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Plac Chełmiński staje się obok Starego Kanału Bydgoskiego zieloną wizytówką Okola. W poprzednich latach zbudowaliśmy na nim nowoczesny plac zabaw, profesjonalny plac do street workout (pierwszy w Bydgoszczy) i zamontowaliśmy szereg urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Teren zyskał też oświetlenie.

Właśnie rozpoczął się remont obejmujący budowę alejek, wejść do parku i montaż dodatkowego oświetlenia.

W ramach zadania przewidujemy również wyposażenie parku w elementy małej architektury (w tym ławek, stojaków na rowery, koszy, stołu do tenisa), prace pielęgnacyjne przy zieleni, wykonanie nowych nasadzeń. Prace mają potrwać około pół roku.

W trakcie głosowania na ten projekt wskazało ponad 130 mieszkańców.
Warto dodać, że w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski w tym roku na Okolu powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarną Drogą. Na realizacje tego zadania wraz z przebudową trasy spacerowej po południowej stronie Kanału wydaliśmy 1,2 mln zł. Nad Starym Kanałem powstaną też nowe fontanny i dostawione zostaną ławki na tym odcinku. Był to jeden z ponadosiedlowych projektów zgłoszonych do BBO.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.  

Nowe latarnie i ścieżki na Placu Chełmińskim Nowe latarnie i ścieżki na Placu Chełmińskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.