Cała naprzód ku nowej przygodzie!

Na Bartodziejach przy ul. Swarzewskiej z myślą o najmłodszych mieszkańcach urządzimy marynistyczny plac zabaw. Dzieci będą mogły bawić się na urządzeniach przypominających statki oraz korzystać z wielu innych atrakcji kojarzących się z morskimi wyprawami. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Plac zabaw powstanie w Parku przy Balatonie na terenie rekreacyjnym. Obecnie są na nim ustawione urządzenia starszego typu, które zostaną przeniesione w inne lokalizacje. Ustąpią one miejsca nowym atrakcjom. Projekt zakłada między innymi ustawienie zestawów przypominających statek oraz wrak kutra. Zostaną wyposażone w różnego rodzaju drabinki, zjeżdżalnie, pomosty i zakamarki do zabawy. 

 

Zamontowane zostanie też urządzenie interaktywne przypominające ster, które ma wytwarzać prąd. Pozwoli to na opowiadanie tematycznych historii, czy proponowanie ciekawych zabaw. Pojawią się też inne elementy o tematyce morskiej. Nie zabraknie trampolin, karuzeli, piaskownicy, stepperów i całego zestawu huśtawek, w tym także bocianiego gniazda.
 

Pod urządzeniami wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia w kolorystyce żółto-niebieskiej. Kojarzyć będzie się z wodą i plażą. Część placu otrzyma nawierzchnię ze żwiru. Wokół  ustawione zostaną ławki.

Obecnie trwa przetarg na prace budowlane. Zajmą one, przy dobrej pogodzie, około 3 miesięcy. Po zakończeniu inwestycji plac będzie objęty co najmniej 5-letnią gwarancją. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na pomysł głosowało w ubiegłym roku ponad 230 osób.

Warto wiedzieć:

W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Bartodzieje. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.


Cała naprzód ku nowej przygodzie!  Cała naprzód ku nowej przygodzie! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:49 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.