Parkingi na Kapuściskach w budowie

Trwa budowa nowych parkingów przy ul. Szarych Szeregów. Powstają one w kilku punktach. W tej części osiedla już wcześniej wybudowaliśmy około  70 miejsc  postojowych. W przygotowaniu jest kolejne zadanie. Wszystkie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

30 nowych miejsc parkingowych powstaje  przy ul. Szarych Szeregów. Najwięcej z nich wytyczanych jest  na wysokości drogi dojazdowej do szkoły i basenu (przy budynku z numerem 4). Dodatkowo poszerzony zostanie łuk umożliwiający wyjazd na główny ciąg ulicy.
Utwardzane są  też miejsca na wysokości bloków z numerami 12-14 oraz na środku wyspy do zawracania na końcu ulicy. Część miejsca zarezerwowana zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wykonawca dokonał już niezbędnych rozbiórek i przygotowuje podbudowę. Wkrótce zacznie ustawianie nowych krawężników. Zakończenie prac i odbiory planowane są w listopadzie. Inwestycja kosztuje blisko 300 tysięcy. Budowa miejsc postojowych jest finansowana w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a poprawa dojazdu do szkoły bezpośrednio z budżetu miasta.
Trwają też przygotowania do budowy kolejnego parkingu w tej części osiedla. Powstała już niezbędna koncepcja na rozbudowę istniejącego placu z miejscami postojowymi  na wysokości bloku z numerem 13. Jesienią zakończą się prace projektowe, a w pierwszej połowie przyszłego roku zlecone zostaną prace budowlane. Zarezerwowaliśmy na ten cel kolejne  300 tysięcy złotych.
W ciągu ostatnich lat wzdłuż ul. Szarych Szeregów dobudowano ponad  70 miejsc parkingowych. 


Warto wiedzieć
W tym roku, mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie osiedla Kapuściska. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.
  

Parkingi na Kapuściskach w budowie Parkingi na Kapuściskach w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.