Pierwszy pumptrack w mieście gotowy

Miłośnicy wyczynowej jazdy mogą już cieszyć się nowym rowerowym placem zabaw. Asfaltowy tor z hopkami i zakrętami powstał na Miedzyniu w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


W sobotę, 5 września odbyło się otwarcie pierwszego w Bydgoszczy pumptracka. Powstał on pomiędzy ulicami Maciaszka i Czorsztyńską na Miedzyniu. Tę niecodzienną inwestycję zrealizowaliśmy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na torze mogą bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności. W skrócie, „pumptrack” to jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Co ciekawe, jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty. Wybierając się na pumptrack warto pamiętać o kaskach na głowę.


Rowerowy plac zabaw jest dostępny dla wszystkich mieszkańców. Jest on przeznaczony dla starszych dzieci i początkujących zawodników. Oprócz kilku asfaltowych pętli z hopkami i zakrętami, powstał plac do odpoczynku i przygotowania do jazdy. Inwestycja kosztowała 270 tysięcy złotych.
W tegorocznej edycji BBO pojawiły się kolejne pomysły związane z budową pumptracków w naszym mieście, m.in. na Bartodziejach, Szwederowie i w Fordonie. Aktualnie trwa weryfikacja obywatelska zgłoszonych projektów.

Pierwszy pumptrack w mieście gotowy  Pierwszy pumptrack w mieście gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.