Osiedle Tatrzańskie z nowymi latarniami

Przygotowujemy się do oświetlenia kolejnych ulic na osiedlu Tatrzańskim. Latarnie zyska między innymi odcinek ul. Wyzwolenia w pobliżu pętli autobusowej. Wcześniej w tej części miasta rozpoczęła się budowa oświetlenia wzdłuż ul. Karkonoskiej i Wierchowej oraz na odcinku ul. Tatrzańskiej pomiędzy tymi ulicami. Na to zadanie zabezpieczonych zostało około 200 tysięcy złotych. Realizujemy je w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt zagłosowało 168 mieszkańców Tatrzańskiego.


Latarnie zostaną ustawione na odcinku od ul. S. Tuchołkowej do ul. Gedetów. Ułatwi to mieszkańcom osiedla dojście do pętli autobusowej oraz fordońskiego komisariatu. Trwa postępowanie, w którym ZDMiKP wyłoni wykonawcę zadania. Prace projektowo-budowlane, po podpisaniu umowy, zajmą około 2 miesięcy. Nowe latarnie będą wyposażone w energooszczędne oprawy.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań do realizacji. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO


W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł.

Osiedle Tatrzańskie z nowymi latarniami Osiedle Tatrzańskie z nowymi latarniami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.