Park nad Starym Kanałem pięknieje

Trwa szereg prac wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Budowane są nowe alejki spacerowe, montowane są też elementy małej architektury. Ruszył przetarg na kolejne miejskie meble w tej okolicy. Zadania są realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Powstająca ścieżka pieszo-rowerowa po stronie Okola to kolejny etap dużego zadania ponadosiedlowego, które jest realizowane w okolicy Starego Kanału Bydgoskiego. Pierwsze prace dotyczyły spacerowej trasy po drugiej stronie Kanału, na Wilczaku. W sierpniu intensywne prace trwały przy budowie ścieżki po stronie Okola. Teraz montowane są elementy małej architektury, w tym stylowe ławki i estetyczne kosze na śmieci.Inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Nowe alejki powstają pomiędzy śluzami przy nr IV ul. Wrocławskiej i nr V przy ul. Czarna Droga.Ścieżki mają charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra i prowadzą w bliskim sąsiedztwie brzegu. Zakończenie prac związanych z budową ścieżek planowane jest na koniec III kwartału br. Trasa okalająca tę część kanału będzie doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. W ramach zadania zmodernizowane zostaną również fontanny na kanale.

Jeszcze więcej miejsc do odpoczynku
Mieszkańcy w zeszłorocznym głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim zdecydowali, że w  Parku nad Starym Kanałem pojawią się nowe elementy małej architektury. W ramach zadania, na które zagłosowało ponad 100 bydgoszczan wymienione zostaną kolejne ławki i kosze na śmieci. Wnioskodawca chce, by w ramach inwestycji powstały także miejsca do gry w szachy oraz piłkarzyki. Urządzenia będą ogólnodostępne przez cały rok.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań do realizacji. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł. 

Park nad Starym Kanałem pięknieje Park nad Starym Kanałem pięknieje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:48 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Ławki stare oddajcie, po co je wyjmowaliście.Te nowe są lipne

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.