Na rolki do Starego Fordonu

Zlecamy prace związane z budową toru do jazdy na rolkach i deskorolkach. Tor dla rolkarzy powstanie na skwerze gen. E. Fieldorfa-Nila w Starym Fordonie. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 

Zaprojektowany tor ma mieć 170 metrów długości i 2 metry szerokości. Powstanie wokół istniejącego w tym miejscu boiska do piłki nożnej. W ramach zadania zamontowane zostaną także elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci oraz tablica. Teren wokół toru zostanie wyrównany i uporządkowany, zasadzona zostanie nowa trawa.
 

Ogłosiliśmy właśnie przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas na budowę toru do końca roku.
 

Obecnie trwają przygotowania do kolejnych inwestycji realizowanych w oparciu o BBO w Starym Fordonie. Drogowcy modernizują chodnik w rejonie ulicy Wolnej na osiedlu Kasztelańskim.

Duże zmiany zajdą też w parku Milenijnym. Wyposażymy go między innymi w dodatkową infrastrukturę (ławki, kosze na śmieci) i rozpoczniemy remont ścieżek z użyciem nawierzchni mineralnych oraz budowę oświetlenia. Trwają właśnie przygotowania do ogłoszenia przetargów na te zadania.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań do realizacji. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł. 

Na rolki do Starego Fordonu Na rolki do Starego Fordonu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.