Zabawowa dżungla na Tatrzańskim

Zlecamy prace związane z przebudową istniejącego placu zabaw na osiedlu Tatrzańskim. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Kromera powstanie miejsce do zabawy z osobnymi strefami dla starszych i młodszych dzieci. Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Teren rekreacyjny zajmujący powierzchnię 350 metrów kwadratowych zamieni się w dwustrefowy plac zabaw. Strefa zabaw przeznaczona dla starszych dzieci zostanie wyposażona w urządzenie do wspinania się po linach, karuzelę, kopalnię piasku oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo.

W strefie dla maluchów pojawi się zestaw zabawowy z motywami zwierzęcymi oraz zjeżdżalnią, a także zadaszona piaskownica. Istniejące stoły do gry w szachy zostaną przeniesione.


Rozbudowa placu zabaw przewiduje utworzenie także strefy z torem do gier terenowych (bule, molkky). Zakłada się także montaż trampoliny do skakania. Na placu zabaw znajdą się elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania.

 

Na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 67 również w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstały już inne atrakcje dla mieszkańców. Zamontowano już urządzenia siłowni zewnętrznej oraz zestaw kalisteniczny. Urządzony zostanie również kącik dla seniorów, a w nim drewniana wiata z miejscem do odpoczynku. Wcześniej na tym terenie powstał m.in. plac zabaw oraz miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt nowych pomysłów na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego. Do 10 października trwa weryfikacja projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.

 

Zabawowa dżungla na Tatrzańskim  Zabawowa dżungla na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.