Biegają, skaczą, pokonują płotki. Nowy wybieg dla psów gotowy!

Dobiegła końca budowa nowego wybiegu dla psów przy ul. Unii Lubelskiej. To pierwszy wybieg w mieście, gdzie swoją odrębną przestrzeń mają mniejsze psy. Inwestycję zrealizowaliśmy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Budowa wybiegu dla małych i dużych psów to zadanie, które zdobyło największą liczbę głosów podczas zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miejsce dedykowane czworonogom powstało na terenie zielonym nieopodal mostów kolejowych przy ul. Unii Lubelskiej.
 

Biegają i skaczą

Pierwszy w Śródmieściu plac ćwiczeń dla czworonogów o powierzchni 675 metrów kwadratowych. jest wyposażony w strefę sportowo-treningową. Na specjalnie zaaranżowanym torze przeszkód psy mogą pokonywać tunel, równoważnię, skok przez płotki, czy skok w dal. Strefa aktywności jest bogato wyposażona – obejmuje 10 zróżnicowanych urządzeń.Na wybiegu dla mniejszych piesków znajduje się tunel, pochylnia i równoważnia. Z kolei na wybiegu dla większych psów zamontowane zostały płotki do przeskoków, pochylnie, równoważnia, potrójny przeskok, tunel oraz hydrant z poprzeczką.

Aby psy i ich opiekunowie czuli się bezpiecznie cały teren został ogrodzony. Właściciele czworonogów mogą korzystać z elementów małej architektury. Zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci, jak i psie odchody oraz tablica informacyjna z zasadami obowiązującymi na wybiegu.

Wybieg dla psów przy ul. Unii Lubelskiej jest już ósmym miejscem dedykowanym dla psów w Bydgoszczy. Pozostałe znajdują się na Bartodziejach, Bielawach, Błoniu, Okolu nad Starym Kanałem bydgoskim, Górzyskowie, Kapuściskach i w Myślęcinku.

Wybieg wśród zieleni

W ostatnich latach na terenie wokół wybiegu dosadziliśmy blisko 100 różnych gatunków drzew.  W ramach rewaloryzacji teren zyskał charakter ciekawego parku. Odnowiliśmy też część ścieżek. 
Biegają, skaczą, pokonują płotki. Nowy wybieg dla psów gotowy!  Biegają, skaczą, pokonują płotki. Nowy wybieg dla psów gotowy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:59 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wybiegi są za małe i jest zbyt mało "pomieszczeń", wskutek czego często dochodzi do konfliktów. Pomiędzy wybiegami powinna też być furtka bezpieczeństwa, w razie dostania się na teren jednego z wybiegów chuliganów, co mogłoby zapewnić ucieczkę osobom/ osobie znajdującej się wewnątrz

    OdpowiedzUsuń
  2. Dodatkowo powinien być zakaz wchodzenia dla dzieci poniżej np. 15-go roku życia, bo to wybieg dla psów, a nie dla dzieci i psy powinny mieć możliwość poruszania się po nim bez smyczy. Dzieci i młodzież również demolują sprzęty znajdujące się na wybiegu. Przydałaby się wiata chroniąca przed deszczem

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.