Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem. Rusza budowa

Na Bartodziejach, przy ul. Swarzewskiej, z myślą o najmłodszych mieszkańcach na nowo urządzimy plac zabaw. Dzieci będą mogły bawić się na urządzeniach przypominających statki oraz korzystać z wielu innych atrakcji kojarzących się z morskimi wyprawami. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 

Plac zabaw powstaje na terenie rekreacyjnym w Parku przy Balatonie. Obecnie są na nim ustawione urządzenia starszego typu, które ustąpią one miejsca nowym atrakcjom. Projekt zakłada między innymi ustawienie zestawów przypominających statek oraz wrak kutra. Zostaną wyposażone w różnego typu drabinki, zjeżdżalnie, pomosty i zakamarki do zabawy.

Zamontowane zostanie też interaktywne urządzenie przypominające ster, które po odpowiedniej liczbie obrotów wytworzy prąd, pozwalający na elektroniczne opowiadanie tematycznych historii, czy proponowanie ciekawych zabaw. Pojawią się też inne elementy o tematyce morskiej. Nie zabraknie trampolin, karuzeli, piaskownicy, stepperów i całego zestawu huśtawek, w tym także bocianiego gniazda.

Pod urządzeniami wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia w kolorystyce żółto-niebieskiej. Kojarzyć będzie się z wodą i plażą. Część placu otrzyma nawierzchnię ze żwiru. Wokół ustawione zostaną ławki. Wartość tej inwestycji to ponad 400 tys. zł.
 

W poniedziałek, 12 listopada nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Umowa została podpisana z terminem wykonania do 15.12.202.r i Wykonawca przy sprzyjających warunkach pogodowych zamierza do tego czasu wykonać zadanie. Po zakończeniu inwestycji plac będzie objęty co najmniej 5-letnią gwarancją. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na pomysł zagłosowało w ubiegłym roku ponad 230 osób.
 

Warto wiedzieć
Zakończona została weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Etap weryfikacji prowadzony przez Zespół ds. weryfikacji projektów, wspomagany był przez weryfikację obywatelską, w której swoje uwagi zgłaszali mieszkańcy. Wyniki weryfikacji znajdują się TUTAJ.Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem. Rusza budowa  Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem. Rusza budowa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.