Kolejne kamery dbają o nasze bezpieczeństwo

W Bydgoszczy mamy już ponad 250 kamer. Część z nich powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Miejski monitoring każdego dnia poprawia bezpieczeństwo.


W tym  roku powstał nowy  punkt monitoringu przy skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego i Pomorskiej. Jest wyposażony w jedną kamerę obrotową. Jego uruchomienie kosztowało 69  tys. zł. Wcześniej na B. Chrobrego zainstalowano kamery przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Dodatkowo w tym roku przy skrzyżowaniu z placem Piastowskim wymieniona została kamera obrotowa. Nowy punkt monitoringu na wiosnę uruchomiony zostanie też na skrzyżowaniu ulic Podwale i T. Magdzińskiego.


Najwięcej kamer zainstalowano w Śródmieściu. W całym mieście jest ich ponad 250. W ciągu ostatniej dekady zainstalowanych zostało ponad 160 urządzeń. Montowane były między innymi na uczęszczanych skrzyżowaniach oraz w rewitalizowanych parkach. Część zadań jak kamera przy Chrobrego była instalowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ramach tego programu w ubiegłym roku montowane były też kamery na osiedlu Szybowników w Nowym Fordonie oraz przy ul. Ugory na Szwederowie.


Miejskie kamery pomają ujawnić w roku około 4 tysięcy wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, osób nietrzeźwych, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.

Ostatnio kamery na skrzyżowaniu Ugory/Konopna powstałej w ramach BBO zarejestrowały zuchwałą kradzież dokumentów i portfela. Policja udostępniła film z wizerunkiem sprawcy, który jest poszukiwany.


Przybywa kamer:    2010 rok - 89 kamer

    2015 rok -  178 kamer

    2020 roku - 252 kamery


Kolejne kamery dbają o nasze bezpieczeństwo  Kolejne kamery dbają o nasze bezpieczeństwo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:57 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.