Nowe chodniki i bezpieczne przejścia na Bielawach

Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej udało się też doświetlić przejścia dla pieszych.
 

Chodnik remontowany był na odcinku około 200 metrów od skrzyżowania z ul. dr. A. Jurasza w kierunku Bartodziejów po obu stronach ulicy. Drogowcy przebudowali też wjazdy w kierunku posesji. Przy przejściach dla pieszych wbudowano elementy ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Ten projekt zdobył w ubiegłym roku najwięcej głosów w trakcie głosowania na zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Remont kosztował ponad 400 tysięcy złotych. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe. Przy ulicy Powstańców Wielkopolskich  poszerzone zostaną też chodniki przy skrzyżowaniu z ulicą Niemcewicza. Pojawi się w tym miejscu dodatkowa zieleń i ławki. Ten projekt również zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku zlecone zostało przygotowanie niezbędnej dokumentacji.Warto podkreślić, że w ramach tegorocznego, trzeciego już etapu doświetlania przejść dla pieszych zrealizowaliśmy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 zadnia.  Dodatkowe oprawy poprawiają widoczność pieszych zamontowane zostały ba wysokości Ogrodu Botanicznego oraz na wysokości bloku z nr 42.W poprzednich latach wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich przebudowane zostały inne odcinki chodników między innymi pomiędzy ulicami Wyszyńskiego i Gajową. Powstały też nowe chodniki i drogi rowerowe wokół ronda Wielkopolskiego i przy  nowym dyskoncie na wysokości ul. Wybickiego.

 

Warto wiedzieć:

W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Bielawy. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł. Głosować będzie można od 1 grudnia. 
Nowe chodniki i bezpieczne przejścia na Bielawach  Nowe chodniki i bezpieczne przejścia na Bielawach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.