W grudniu rusza głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski

W tym roku, na projekty zgłoszone w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski, będzie można głosować od 1 do 30 grudnia. Zmiana terminu głosowania związana jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Bydgoszczanie zdecydują jak wydamy kolejne 16 mln zł na osiedlowe inwestycje, a także na większe zadania ponadosiedlowe i projekty społeczne.

Przez cały grudzień wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru będą projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Wcześniej poznaliśmy wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych w 2020 roku do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.
 
Jak będzie można głosować?
W tym roku w głosowaniu zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne. W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy.
• projekty osiedlowe -  1 wybrany projekt (na jednym wybranym osiedlu)
• projekty ponadosiedlowe - 1 wybrany projekt
• mały projekt społeczny - 1 wybrany projekt
 Harmonogram
- głosowanie przez mieszkańców na projekty: 1 - 30 grudnia 2020 r.
- ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021r.

Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty, na realizację konkretnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy. Do realizacji są kierowane projekty, które uzyskują największą liczbę głosów. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł.

W grudniu rusza głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski  W grudniu rusza głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.