Ażurowe nawierzchnie zdały egzamin

Stosowanie ażurowych płyt pozwoliło zwiększyć liczbę utwardzanych ulic na bydgoskich osiedlach. W tym roku kilkanaście ulic, skrzyżowań i parkingów zyskało twardą nawierzchnię. W przyszłym roku program będzie kontynuowany.Utwardzanie ulic gruntowych  ażurami realizowane jest również w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku prace prowadzone były między innymi na osiedlu Łęgnowo i obejmowały stabilizację pytami ażurowymi odcinek łączący ul. Okólną z ulicą Żółwińską. Utwardzony został także sięgacz ul. Księcia Witolda.

Drogowcy zakończyli już III edycję utwardzania ulic gruntowych płytami ażurowymi.  Na podstawie własnych doświadczeń, opinii użytkowników oraz spotkań z przedstawicielami rad osiedli, również w tym roku płytami ażurowymi utwardzili kolejnych  kilkanaście bydgoskich ulic.

Tego typu zadania realizowane są głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Ważne jest też utrzymanie ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie tą technologią dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej. Warto podkreślić, że cześć każdej ulicy dedykowana pieszym jest wykładana betonową kostką.


W tym roku na realizację nawierzchni płytami ażurowymi trafiło prawie 3 mln zł.
Lista ulic:

 

    ul. Turystyczna - od ul. Opławiec do ul. Letniskowej, (Opławiec)
    ul. Letniskowa  - od ul. Turystycznej do wjazdu Zespołu Szkół nr 22, (Opławiec)
    ul. Partyzantów - cała, Jachcice
    ul. Rozłogi (cały odcinek gruntowy od ul. Cmentarnej do ul. Emilianowskiej), Glinki
    ul. Siemaszkowej -cała, Stary Fordon
    ul. Jordanowska - cała, Szwederowo
    ul. Agatowa - cała, Prądy
    ul. Biedronkowa - od ul. Kormoranów do ul. Dzięciołowej, Osowa Góra
    ul. Lubuska (Myślęcinek) odcinek od nr 16 do ul. Bielskiej
    ul. Dorodna - cała, Stary Fordon
    ul. Głuszcowa - od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kolibrowej, Osowa Góra
    ul. Jarząbkowa - od Grunwaldzkiej do Kolibrowej,  Osowa Góra
    ul. Pod Reglami – parking dla samochodów osobowych, Tatrzańskie
    skrzyżowanie ulic Szczytowej i Paprociej, Miedzyń.

Utwardzanie ulic gruntowych  ażurami realizowane jest również w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i Inicjatyw Lokalnych 25/75. W tym roku prace prowadzone były między innymi na osiedlu Łęgnowo i obejmowały stabilizację pytami ażurowymi odcinek łączący ul. Okólną z ulicą Żółwińską. Utwardzony został także sięgacz ul. Księcia Witolda.

W projekcie budżetu na przyszły rok na kontynuację programu zarezerwowano ponownie 3 mln zł. Pozwoli to utwardzić kolejnych kilkanaście ulic.Nie tylko ażury

W ciągu ostatnich pięciu lat w ramach realizowanych w Bydgoszczy programów powstało w sumie 35 kilometrów ulic osiedlowych z twardą nawierzchnią. Wydaliśmy na ten cel ponad 94 mln zł. Więcej informacji o  na ten temat znajduje się na stronie ZDMiKP.

 Ażurowe nawierzchnie zdały egzamin Ażurowe nawierzchnie zdały egzamin Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.