Czekamy na Twój głos w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Za nami kilkanaście dni głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji BBO. Przedstawiamy najważniejsze argumenty, dlaczego warto poświęcić kilka minut i wziąć udział w głosowaniu. Wejdź na www.bydgoszcz.pl/bbo i typuj swoich faworytów/ Głosowanie jest wyjątkowo proste, wejdź na www.bydgoszcz.pl/bbo podaj swoje dane i wybieraj najciekawsze propozycje.

Kilkadziesiąt projektów o charakterze rekreacyjnym i wypoczynkowym, kolejne pół setki dla aktywnych. Ciekawe propozycje dla seniorów i projekty związane z ekologią. A to nie wszystko. W sumie do wyboru mamy 352 różnorodne projekty. Każdy bydgoszczanin, który ukończył 16 lat może wytypować coś dla siebie. I to nie jeden pomysł, a trzy! W ramach tegorocznej edycji BBO wybieramy projekty w 3 kategoriach: 1 projekt osiedlowy, 1 projekt ponadosiedlowy i 1 mały projekt społeczny. Każdy głos jest niezależny od siebie. \

Jeśli zastanawiasz się, czy warto poświęcić kilka minut i oddać swój głos to koniecznie przeczytajcie dalej. Poniżej kilka argumentów pokazujących, że każdy głos się liczy.1. Decydujesz o budżecie miasta

Pieniądze przeznaczone na realizacje zadań wytypowanych przez mieszkańców to publiczne pieniądze, które wchodzą w skład budżetu miasta. W tej edycji do wydania jest 16 milionów złotych.


2. Zrealizowaliśmy już kilkaset pomysłów

W całym mieście realizujemy mniejsze i większe zadania wskazane w poprzedniej edycji BBO. Na każdym osiedlu znajdziemy informację o powstałym dzięki BBO placu zabaw, chodniku, parkingu, siłowni plenerowej, ścieżce pieszo-rowerowej, wybiegu dla psów czy innej infrastrukturze.


3. Głosując rozwijasz miasto

Głos oddany w BBO to pewność, że zwycięskie projekty będą służyć mieszkańcom przez wiele lat. Są to przede wszystkim inicjatywy, które zakładają rozbudowę lub modernizację publicznych przestrzeni, ale także projekty edukacyjne czy kulturalne.


4. Warto być aktywnym

Głosowanie to idealna okazja, by pokazać, że los naszego osiedla nie jest nam obojętny. A każdy głos jest tak samo ważny. W poprzednich edycjach o realizacji danego projektu decydowały pojedyncze głosy. Jeśli pomysł, na który postawiłeś okaże się zwycięski, będziesz mógł w niedalekiej przyszłości z niego korzystać.


5. Masz realny wpływ

Jeśli bardzo zależy nam na realizacji konkretnego projektu nic nie stoi na przeszkodzie by zachęcić innych do głosowania. Nic tak nie integruje lokalnej społeczności, jak działanie na rzecz wspólnej sprawy.


Nie odkładajmy głosowania na później. Wejdź teraz na www.bydgoszcz.pl/bbo i oddaj swój głos.


Pobierz i wydrukuj plakat do promowania projektów:

Czekamy na Twój głos w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim  Czekamy na Twój głos w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.