Bydgoski Budżet Obywatelski na sportowo

Do 30 grudnia trwa głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Aktywne bydgoszczanki i bydgoszczanie znajdą tam szereg propozycji związanych w rozwojem infrastruktury sportowej w naszym mieście. Głosowanie elektroniczne na: www.bydgoszcz.pl/bbo

Jeśli masz ukończone 16 lat i mieszkasz w Bydgoszczy, a do tego żyjesz aktywnie – w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim znajdziesz coś dla siebie. Mieszkańcy zgłosili wiele projektów związanych ze sportem. Biorąc udział w głosowaniu, wybierasz trzy rodzaje projektów: osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. A jakie są propozycje dla lubiących wysiłek fizyczny?

 

Z 16 projektów ponadosielowych znajdzie się coś dla biegaczy i rowerzystów – nowe trasy rowerowo-biegowe. Dla deskorolkarzy i rolkarzy pojawiła się propozycja utworzenia skateparków.  Dla tych co lubią pobiegać za piłką, są projekty przewidujące budowę boiska sportowego. 

Kolejną kategorią są projekty osiedlowe, tutaj wybór zależy od wskazanej dzielnicy. Możemy wybrać jeden projekt na konkretnym osiedlu. A co sportowego na osiedlach? W sumie do wyboru mamy ponad pięćdziesiąt propozycji. Najczęściej pojawiające się to: strefy aktywności dla dzieci i dorosłych, siłownie plenerowe, place do street workoutu, tory OCR, modernizacje boisk, kortów tenisowych, boiska do piłki siatkowej, czy nowe ścieżki rowerowe. Prawie na wszystkich osiedlach znajdziemy coś dla rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i innych poszukujących aktywności na świeżym powietrzu.

Wśród ostatniej kategorii – małych projektów społecznych także nie brakuje zadań zachęcających do ruchu. Aktywni bydgoszczanie mogą postawić na wydarzenia poświęcone zdrowiu, zajęcia jogi, bieg z przeszkodami dla dzieci, sportowe zajęcia oraz imprezy o charakterze wodniackim.

 

Jak głosować?

Na oddanie głosu mamy czas do 30 grudnia. Głosowanie odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo. Całe głosowanie zajmuje tylko kilka minut. Zwycięskie pomysły poznamy w styczniu 2021 roku. Mieszkańcy mają do wydania ponad 16 milionów złotych.


 

Bydgoski Budżet Obywatelski na sportowo  Bydgoski Budżet Obywatelski na sportowo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.