Parking, chodniki i nowe drzewa na Kapuściskach

Zakończyła się budowa miejsc parkingowych i remont chodników na ul. Szarych Szeregów. Przebudowane zostało też skrzyżowanie na wysokości drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, przy którym powstał basen. Posadzono też nowe drzewa. Inwestycja zrealizowana została w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Parking powstał wzdłuż budynków wielorodzinnych: ul. Szarych Szeregów 4 oraz 11-14. Zbudowanych zostało prawie 50 stanowisk postojowych z dodatkowymi miejscami parkingowymi dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Zakres robót obejmował również przebudowę skrzyżowania w ciągu ul. Szarych Szeregów, a dokładnie jego wlotu południowego, polegającą na zwiększeniu promienia skrętu z 7 metrów w stanie istniejącym do projektowanych 9 m. W ten sposób ułatwiliśmy dojazd m.in. autokarów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, przy której powstał nowy basen.

Ponadto w obrębie remontowanego skrzyżowania odnowiona została nawierzchnia chodnika zlokalizowanego wzdłuż ulicy Szarych Szeregów. Dodatkowo z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, obniżone zostały krawężniki w obrębie przejść dla pieszych. Dosadzono też nowe drzewa.

Prace trwały dwa miesiące i kosztowały 290 tysięcy zł. Łącznie we wszystkich edycjach BBO latach przy ul. Szarych Szeregów powstało około 120 miejsc parkingowych. Parkingi powstawały także przy innych ulicach m.in. Sandomierskiej i B. Śliwińskiego.


Trwa głosowanie

W dniach 1-30 grudnia odbywa się głosowanie w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybiorą projekty za kwotę 16 mln zł, które zrealizujemy w przyszłym roku. Karta do głosowania znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.


Parking, chodniki i nowe drzewa na Kapuściskach  Parking, chodniki i nowe drzewa na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.