GłosujeMY!

 W dniach 1-30 grudnia odbywa się głosowanie w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybiorą projekty za kwotę 16 mln zł, które zrealizujemy w przyszłym roku. Karta do głosowania znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.

W głosowaniu zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne. W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy.

• projekty osiedlowe - 1 wybrany projekt (na jednym wybranym osiedlu)

• projekty ponadosiedlowe - 1 wybrany projekt

• mały projekt społeczny - 1 wybrany projekt

 

Przez cały miesiąc mieszkańcy będą mogli wybierać pomysł, aż w trzech kategoriach. Wszystkie trzy głosy będą niezależne od siebie. Jeden głos oddamy na projekt osiedlowy. Tutaj musimy zdecydować w pierwszej kolejności, jakie osiedle chcemy odmienić. Następnie 1 głos powędruje na mały projekt społeczny. Może to być koncert, festiwal, warsztaty, szkolenie lub inne wydarzenie aktywizujące mieszkańców. Ostatni głos, dotyczyć będzie projektu ponadosiedlowego. Zadania wskazane w tej kategorii, mają charakter ogólnomiejski.

Harmonogram:

- głosowanie mieszkańców: 1 - 30 grudnia 2020 r.

- ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021 r.

Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł.


GłosujeMY! GłosujeMY! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 05:38 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Czy ktoś zgłaszane pomysły weryfikował? Wyglądają często jak pisane "na kolanie", zawierają różnego rodzaju błędy. Ciężko było przebrnąć przez nie. Dlaczego nie ma opinii Rady Osiedla?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.