Kreatywne Podwórko na Kapuściskach z nowymi atrakcjami

Zlecamy przebudowę terenu przed Szkołą Podstawową nr 46 na Kapuściskach. Pojawią się ekologiczne ławki, tablice edukacyjne oraz plac do pchnięcia kulą. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 

Tartanowa bieżnia, skocznia w dal oraz plac gier podwórkowych – z tych atrakcji bydgoska młodzież i dzieci korzysta już od zeszłego roku. Przestrzeń jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wcześniej na terenie szkolnym w ramach BBO powstał bogato wyposażony plac zabaw.


To nie koniec zmian w tym miejscu. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na realizację kolejnego etapu Kreatywnego Podwórka na Kapuściskach. Teraz unowocześniony zostanie teren przed budynkiem szkoły. Zamontowane zostaną nowe ławki, które zostaną wykonane w całości z ekologicznych materiałów. Na terenie pojawią się też ekologiczne tablice edukacyjne.

Wykonawca realizując prace zachowa także istniejącą zieleń. Kolidujące z nowymi atrakcjami krzewy zostaną przesadzone w inne miejsce.  

Dla sportowców zaplanowano stanowisko do pchnięcia kulą, wokół którego zamontowane zostaną piłkochwyty o wysokości 6 metrów. Na realizację tego przedsięwzięcia wskazało ponad 600 bydgoszczan w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


 


Kreatywne Podwórko na Kapuściskach z nowymi atrakcjami Kreatywne Podwórko na Kapuściskach z nowymi atrakcjami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.