Minitężnia, ścieżka rowerowa i kompleks nad Starym Kanałem

Mieszkańcy wybrali trzy najlepsze projekty ponadosiedlowe, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zdobył pomysł budowy minitężni w Myślęcinku. W ramach dużych zadań ogólnomiejskich kontynuowana będzie także Wielka Pętla Fordonu, a nad Starym Kanałem Bydgoskim pojawi się nowe miejsce do wypoczynku.


Sporym zainteresowaniem podczas grudniowego głosowania cieszyły się projekty ponadosiedlowe. W tej kategorii projektów oddano 19,4 tys. głosów. Autor projektu dla swojego pomysłu musiał uzyskać akceptację przynajmniej trzech rad osiedla. Najwięcej – niemal 3 tys. głosów - zdobyła minitężnia w Myślęcinku, stanie na Różopolu. W ramach inwestycji planowane jest zamontowanie małej architektury wokół obiektu. Wartość tego zadania oszacowano na pół miliona złotych.
Drugim zwycięskim projektem jest kontynuacja Wielkiej Pętli Fordonu – powstanie tam kolejny fragment trasy rekreacyjnej u podnóża Fordońskich Górek (projekt uzyskał blisko 2,5 tysiąca głosów). Dzięki głosom mieszkańców zrealizowany zostanie kolejny odcinek w kierunku ulicy Brzegowej. W tym roku rozpocznie się realizacja I etapu Wielkiej Pętli - od Doliny Śmierci w kierunku osiedla Tatrzańskiego. Obecnie trwają prace projektowe. Kolejna część trasy dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów pochłonie 1,5 mln zł.


Za blisko 1 mln zł możliwa będzie również budowa kompleksu rekreacyjno -wypoczynkowego nad Starym Kanałem Bydgoskim obok wybiegu dla psówi boiska za V śluzą. Ten pomysł zdobył 2,2 tys. głosów. Za dostępne środki autorzy projektu chcą, aby w tym miejscu powstała m.in. mini plaża, place zabaw z elementami edukacyjnymi i urządzeniami rekreacyjnymi.
Warto wiedzieć
Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zrealizujemy w ramach BBO. W budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 16,1 mln zł. Pomysły tradycyjnie zgłaszali mieszkańcy – łącznie oddano na nie ponad 60 tysięcy głosów, w tym 21,5 tys. na projekty osiedlowe, ponad 19 tys. na ponadosiedlowe i tyle samo na małe projekty społeczne. W tym roku z powodu pandemii głosowaliśmy tylko elektronicznie. Pełne wyniki głosowania znajdują się na stronie www.bdgbo.pl


Minitężnia, ścieżka rowerowa i kompleks nad Starym Kanałem Minitężnia, ścieżka rowerowa i kompleks nad Starym Kanałem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:58 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Mini plaża... kolejny plac zabaw???
    Projekt Rady Osiedla Okole... żenada
    O taki zabytek, jakim jest Stary Kanał Bydgoski trzeba dbać, więc raczej Rada powinna promować rewitalizację nabrzeża!

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.