Zielone projekty na Wyżynach

Mieszkańcy Wyżyn wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na tym osiedlu najwięcej głosów zyskał pomysł zazielenienia Skweru Małej Łąki oraz rewitalizacji trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Jaru Czynu Społecznego.
 

Na inwestycje na osiedlu Wyżyny zarezerwowana została pula niemal 900 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł zagospodarowania zielenią skweru znajdującego się między ul. Glinki, Białostocką i Bohaterów Kragujewca. Na realizację tego zadania wskazało ponad 300 bydgoszczan. Metamorfoza tego miejsca pochłonie ponad 440 tysięcy złotych. Według autora projektu miejsce przy basenie i Szkole Podstawowej nr 60 ma wzbogacić się o nową zieleń iglastą. Aktualnie trwa dla tego terenu przygotowanie dokumentacji projektowej.
 

Drugie zwycięskie zadanie, które zdobyło ponad 250 głosów mieszkańców polega na wyremontowaniu trasy pieszo-rowerowej na Jarze Czynu Społecznego. Zadanie o wartości ponad 440 tysięcy złotych pozwoli na wymianę istniejącej nawierzchni oraz utworzenie nowych miejsc do odpoczynku wraz z elementami małej architektury.
 

Mieszkańcy na tym osiedlu mieli do wyboru aż 17 różnych zadań. W sumie na wszystkie zadania oddano ponad 1,5 tys. głosów.

Warto wiedzieć
Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zrealizujemy w ramach BBO. W budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 16,1 mln zł. Pomysły tradycyjnie zgłaszali mieszkańcy – łącznie oddano na nie ponad 60 tysięcy głosów, w tym 21,5 tys. na projekty osiedlowe, ponad 19 tys. na ponadosiedlowe i tyle samo na małe projekty społeczne. W tym roku z powodu pandemii głosowaliśmy tylko elektronicznie. Pełne wyniki głosowania znajdują się na stronie www.bdgbo.pl


 

Zielone projekty na Wyżynach Zielone projekty na Wyżynach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.