Park Wolności jeszcze ładniejszy

Zlecamy prace uzupełniające rewitalizację parku Wolności. Odcinek trasy spacerowej przy stadionie, w kierunku kładki nad Trasą Uniwersytecką zyska oświetlenie. Powstanie też mały plac zabaw i altana. Ta część prac realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W budowie są również schody od strony ul. Kujawskiej.


Rewitalizację parku noszącego od ubiegłego roku imię Wolności rozpoczęliśmy w 2017 roku. Wtedy zleciliśmy podstawowe prace przy odbudowie alejek, pielęgnacji drzewostanu, montażu obiektów małej architektury, budowie ciągu rowerowego oraz nasadzeniach.


Obejmowały one m.in. wykonanie zróżnicowanych gatunkowo łąk , dosadzenie drzew, krzewów (łącznie 681 szt.), ziół i roślin kwitnących. Pojawiły się karmiki dla ptaków, budki lęgowe ( także dla nietoperzy) oraz tak zwany hotel dla owadów. W ramach tych prac zamontowano też stylowe oświetlenie pomiędzy ulica Słowiańską i schodami. Na te prace wydaliśmy 1,85 mln zł.  


W tym roku park Wolności stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do spacerów. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski oświetlona zostanie również alejka w stronę kładki nad Trasą Uniwersytecką. Na wysokości stadionu TKKF ustawione zostaną dodatkowe stylowe latarnie, identyczne jak w zachodniej części parku.


Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy. Przygotowujemy się również do zlecenia prac związanych z budową małego placu zabaw oraz altany wypoczynkowej. Warto podkreślić, że już na etapie sporządzania projektu rewitalizacji tego parku zabezpieczone zostały miejsca, w których może powstawać dodatkowa infrastruktura wskazywana przez mieszkańców. Pomysł doposażenia parku Wolności oraz rozbudowy oświetlenia przed dwoma laty zyskał ponad 220 głosów w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację tych prac zabezpieczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych.
Obecnie budowane są również nowe schody łączące park z ul. Kujawską. Skrócą one pieszym drogę pomiędzy południową częścią  Wzgórza Wolności i Starym Miastem. Nowa konstrukcja schodów stopni została wytyczona po łuku, co pozwoli na wprowadzenie tak zwanych spoczników. Wokół schodów w efektowny sposób zostaną zagospodarowane tereny zielone. Projekt nasadzeń zakłada wprowadzenie takich gatunków jak kosodrzewina, tarnina, rokitnik, odmiany róż i jałowców. Mają one doskonale komponować się z kamiennymi gabionami maskującymi żelbetowe mury oporowe. 

Park Wolności jeszcze ładniejszy Park Wolności jeszcze ładniejszy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:26 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.