BBO na Miedzyniu. W cieniu drzew i z książką w ręku

Mieszkańcy Miedzynia i Prądów wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na tym osiedlu najwięcej głosów zyskał pomysł dalszych prac rewitalizacyjnych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Przy osiedlowej bibliotece stanie pierwszy w mieście całodobowy książkomat.

100 nowych drzew, kolejne nowe ławki, wymiana nawierzchni – to zadania, które zrealizujemy nad Kanałem Bydgoskim w oparciu o kolejną edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ponad 268 bydgoszczan wskazało na zadanie polegające na dalszej rewitalizacji nabrzeży Kanału Bydgoskiego – na kolejnym odcinku ul. Spacerowej. Z kolei 140 mieszkańców wytypowało projekt polegający na zasadzeniu 100 nowych drzew na 100-lecie os. Miedzyń i Klubu Sportowego Gwiazda. Łączny koszt obu zadań oszacowano na 400 tys. zł.

Wśród zwycięskich zadań pojawił się także pomysł postawienia pierwszego w mieście samoobsługowego książkomatu. Stanie on przy osiedlowej bibliotece przy ul. Nakielskiej 175a. Książkomat zapewni wygodny i całodobowy dostęp do zbiorów biblioteki. Jak przekonują autorzy projektu, to ułatwienie dla osób, które nie mogą odwiedzić biblioteki w godzinach jej otwarcia. Koszt zamontowania takiego urządzenia oszacowano na 130 tys. zł. Na to zadanie wskazało 143 mieszkańców.


Małe projekty społeczne na Miedzyniu

Bydgoszczanie wybrali także małe projekty społeczne, które zostaną zrealizowane na osiedlu. Najwięcej głosów, w tej kategorii zdobyły koncerty nad Kanałem Bydgoskim, zatytułowane „Kanał Kultura”. Wśród zwycięskich zadań znalazła się „Czysta Puszcza Bydgoska” – akcja sprzątania miasta, dzięki której z bydgoskich lasów i terenów parkowych znikają góry śmieci.


BBO na Miedzyniu. W cieniu drzew i z książką w ręku  BBO na Miedzyniu. W cieniu drzew i z książką w ręku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.