Nowe chodniki w Śródmieściu i na Górzyskowie

Zakończyły się prace projektowe niezbędne do budowy kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ul. ks. Skorupki, a także poszerzenie przestrzeni dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i Mickiewicza. Wkrótce ogłosimy przetargi na prace budowlane. Oba zadania trafiły do realizacji w oparciu o wybór mieszkańców w głosowaniu w programie Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zadanie  w Śródmieściu obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Niemcewicza i Powstańców Wielkopolskich – przewężenie jezdni, przebudowę chodników, nasadzenia zieleni. Powstanie w ten sposób pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. W porównaniu do pierwszej koncepcji udało się wygospodarować jeszcze więcej miejsca na zieleń. Chodniki zostaną wyłożone nowymi płytami betonowymi. Ustawione zostaną przy nich ławki, kosze na śmieci. W ten sposób przed wejściem do Ogrodu Botanicznego powstanie estetyczny plac. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 150 tysięcy złotych. 


Zakończyły się też prace nad dokumentacją niezbędną do budowy chodnika wzdłuż ul. I. Skorupki na odcinku od posesji 86 do ul. Grobla. Na ten cel trafi 130 tysięcy złotych. Wcześniej na tym osiedlu w oparciu o BBO powstawały odcinki nowych chodników m.in. na ul. J. Kossaka.

Nowe chodniki w Śródmieściu i na Górzyskowie  Nowe chodniki w Śródmieściu i na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.