Park nad Starym Kanałem z nowymi atrakcjami

Mroźna pogoda za oknem zachęca do pozostania w domach. Jednak nad Starym Kanałem Bydgoskim na Okolu czekają nowe stoły do gier w szachy, ping ponga  i piłkarzyki. W ramach zadania, które jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zamontowane zostały także elementy małej architektury – jeszcze więcej ławek i koszy na śmieci.
 

Nieopodal ul. Kanałowej wzdłuż bulwaru Sebastiana Malinowskiego pojawiły się nowe miejskie meble zachęcające do aktywności fizycznej i umysłowej. Mieszkańcy Okola, w otoczeniu przyrody, gdy przyjdą cieplejsze dni będą mogli rozegrać partię szachów, czy warcabów. Na aktywnych czekają także stół do ping-ponga i do gry w piłkarzyki.
 

Wokół Starego Kanału Bydgoskiego prowadzony jest szereg prac. Budowane są nowe alejki spacerowe po obu stronach Kanału. Z uwagi na ochronę starych drzew w parku wykonane zostały z nawierzchni mineralnej Kilka miesięcy temu zamontowane zostały nowe ławki i kosze na śmieci. Ta inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. 

To nie koniec zmian
Grudniowe głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim przysienie kolejne zmiany wokół Kanału Bydgoskiego. To malownicze miejsce ma szansę stać się przyrodniczą wizytówką naszego miasta. Na Flisach dzięki głosom mieszkańców powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Na Miedzyniu zwyciężyły pomysły rewitalizacji nabrzeży przy ul. Spacerowej oraz nowe nasadzenia drzew. Na Wilczaku mieszkańcy wybrali nowe nasadzenia zieleni w parku nad Kanałem oraz zamontowanie domków dla owadów. 


W ramach dostępnych środków na zadania ponadosiedlowe sprawdzimy możliwość częściowej realizacji zadania, które zdobyło ponad 2 tysiące głosów bydgoszczan. Projekt obejmuje budowę kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Starym Kanałem Bydgoskim. Ale to nie wszystko co będzie się działo w tej części miasta. W ramach małych projektów społecznych odbędą się koncerty, festyn rodzinny i akcja sprzątania, stanie tutaj także kaczkomat. Wartość wszystkich zadań oszacowano na 1,5 mln zł.


Park nad Starym Kanałem z nowymi atrakcjami Park nad Starym Kanałem z nowymi atrakcjami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.