Pętla na Wyścigowej w otoczeniu przyrody

Zlecamy prace związane z utworzeniem łąki kwietnej pomiędzy ulicą Kamienną i Fordońską. Przy pętli tramwajowej zasadzone zostaną odporne na miejskie warunki pogodowe rośliny kwitnące, drzewa i krzewy. Zadanie realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski będzie także schronieniem dla dzikich zwierząt.

Utworzenie miejskiej łąki kwietnej wraz z elementami małej architektury to idealny pomysł na podniesienie walorów przyrodniczych tego miejsca. Bydgoszczanie oczekujący na przesiadkę w komunikacji miejskiej, będą mogli korzystać z ogólnodostępnego terenu zielonego. Będzie to także idealne miejsce odpoczynku dla poruszających się w tym miejscu rowerzystów. Utworzenie łąki kwietnej to zwycięski pomysł mieszkańców na osiedlu Bydgoszcz Wschód-Siernieczek zgłoszony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Aktualnie trwa poszukiwanie wykonawcy, który będzie miał za zadanie wysianie łąki kwietnej oraz roślin kwiatowych, zasadzenie drzew i krzewów. Wszystkie rośliny zostaną objęte pielęgnacją. W tym miejscu pojawią się także domki dla jeży, ptaków i hotele dla dzikich pszczół. Mieszkańcy będą mogli spędzić czas w otoczeniu przyrody – zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do maja br. na realizację całego projektu.
 

Te ekologiczne rozwiązania poprawią estetykę miejsca, wzbogacą walory krajobrazowe, siedliskowe oraz umożliwią poszerzanie wiedzy, przez młodych mieszkańców Bydgoszczy, w zakresie fauny i flory. Ponadto obniżą emisję występowania miejskiej wyspy ciepła, hałasu i smogu. Łąka kwietna wykonana zostanie na nasłonecznionej powierzchni.

Aby podnieść walor edukacyjny przedsięwzięcia zostaną ustawione zostaną tablice informacyjne prezentujące najważniejsze gatunki roślin wchodzące w skład łąki i jej przeznaczenie.


 

Pętla na Wyścigowej w otoczeniu przyrody Pętla na Wyścigowej w otoczeniu przyrody Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.