Nowe parkingi na Bartodziejach i Kapuściskach

W tym roku, w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski, rozpocznie się budowa nowych parkingów na kilku osiedlach. Zakończyło się projektowanie miejsc postojowych m.in. przy ulicach J. Pestalozziego na Bartodziejach. Wkrótce gotowa będzie też dokumentacja niezbędna do zlecenia kolejnych prac przy ul. Szarych Szeregów na Kapuściskach.

Budowa parkingu na ul. J. Pestalozziego zakłada przebudowę końcowego odcinka tej ulicy, gdzie do tej pory pojazdy parkowały na nieutwardzonym terenie przy Zespole Szkół Budowlanych. W ramach nowej inwestycji teren na Bartodziejach zostanie utwardzony kostką, wyposażony w odwodnienie i oświetlenie. Wiosną zlecone zostaną prace budowlane. Na ten cel zabezpieczyliśmy prawie 300 tysięcy złotych.

Kolejny parking zbudowany zostanie też przy ul. Szarych Szeregów. Inwestycja zlokalizowana będzie na wysokości wieżowca z nr 13. Polegać będzie na rozbudowie istniejącego już parkingu o nową część. Obecnie trwają jeszcze końcowe prace nad projektem budowlanym. Latem planowane jest zlecenie prac budowlanych. Na tę inwestycję  trafi kolejne blisko 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku przy tej ulicy również dobudowaliśmy w oparciu o BBO 50 nowych miejsc parkingowych. Więcej informacji o  zrealizowanych już zadaniach znajduje się TUTAJ.


Gotowy jest również projekt budowlany parkingu przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie i został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Jednocześnie trwają prace nad projektem wykonawczym i częścią kosztorysową. Nowe miejsca dobudowane mają być wzdłuż ulicy. W tej części miasta swoje inwestycje równocześnie zaplanowała Pomorska Spółka Gazownictwa. Stąd zlecenie prac drogowych będzie możliwe po wybudowaniu gazociągu. Na ich realizację zabezpieczono prawie 500 tysięcy złotych.


W tym roku zbudowane zostaną również mniejsze parkingi przy sięgaczu ul. Wiślanej. Szacowany koszt tego zadania to 68 tysięcy złotych. W projektowaniu są jeszcze miejsca parkingowe przy ul. Chojnickiej. Na ten cel trafi ponad 250 tysięcy złotych.
 
W trakcie ostatniej edycji BBO mieszkańcy wybrali nowe inwestycje związane z budową parkingów. Najważniejsze z nich to rozbudowa parkingu w rejonie ul. Sułkowskiego 15-17 i zaadaptowanie na parking terenu po skateparku na Kapuściskach przy ul. Szarych Szeregów, który ma zostać rozbudowany w nowej lokalizacji. Ażurowymi płytami utwardzony zostanie też parking w rejonie ogródków działkowych na ul. Inwalidów.

 


 

 

Nowe parkingi na Bartodziejach i Kapuściskach Nowe parkingi na Bartodziejach i Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:47 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.