Park Wolności z naturalnym placem zabaw

Zlecamy kolejne prace uzupełniające rewitalizację parku Wolności. W otoczeniu zieleni powstanie drewniana altana i naturalny plac zabaw, pojawi się także estetyczna mała architektura. Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na początku roku ogłosiliśmy przetarg na montaż oświetlenia na odcinku trasy spacerowej przy stadionie. Kolejnym krokiem, który wzbogaci funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe parku jest stworzenie polany parkowej. Oba zadania zostały wskazane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
 

Prace obejmą montaż drewnianej altany parkowej, która będzie miejscem do odpoczynku, a także organizacji spotkań. Planuje się utworzenie niewielkiego placu zabaw dla najmłodszych dzieci. Będzie to oryginalne miejsce w którym mają zostać zastosowane elementy zabawowe z drewna robinii akacjowej. Wykonawca postawi w tym miejscu domek zabawowy, belki do balansowania, ścieżkę z tropami zwierząt, pociąg i tablicę informacyjną. W parku zamontowane zostaną nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Po jego wyłonieniu, będzie miał 4 miesiące na utworzenie polany.

Rewitalizację parku noszącego od ubiegłego roku imię Wolności rozpoczęliśmy w 2017 roku. Wtedy zleciliśmy podstawowe prace przy odbudowie alejek, pielęgnacji drzewostanu, montażu obiektów małej architektury, budowie ciągu rowerowego oraz nasadzeniach. Obejmowały one m.in. wykonanie zróżnicowanych gatunkowo łąk, dosadzenie drzew, krzewów (łącznie 681 szt.), ziół i roślin kwitnących. Pojawiły się karmiki dla ptaków, budki lęgowe (także dla nietoperzy) oraz tak zwany hotel dla owadów. W ramach tych prac zamontowano też stylowe oświetlenie pomiędzy ulica Słowiańską i schodami.

W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski oświetlona zostanie również alejka w stronę kładki nad Trasą Uniwersytecką. Na wysokości stadionu TKKF ustawione zostaną dodatkowe stylowe latarnie, identyczne jak w zachodniej części parku. Obecnie budowane są również nowe schody łączące park z ul. Kujawską. Skrócą one pieszym drogę pomiędzy południową częścią  Wzgórza Wolności i Starym Miastem. Wokół schodów w efektowny sposób zostaną zagospodarowane tereny zielone. Projekt nasadzeń zakłada wprowadzenie takich gatunków jak kosodrzewina, tarnina, rokitnik, odmiany róż i jałowców. Mają one doskonale komponować się z kamiennymi gabionami maskującymi żelbetowe mury oporowe 


Park Wolności z naturalnym placem zabaw Park Wolności z naturalnym placem zabaw Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:30 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Spacerujemy często od kładki nad trasą uniwersytecką do schodów przy ul. Kujawskiej. Obawiamy się, że pieniądze włożone w nasadzenia wzdłuż ścieżek częściowo się zmarnują z powodu braku pielęgnacji. Część młodych krzewów już wyschła,między nimi rozsiewają się kępy traw. Żal włożonych pieniędzy i czyjejś pracy. Z chwilą ukończenia schodów trasa ta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna ale musi być pod czyjąś opieką. Oby jak najprędzej.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.