Rolkowa pętla na Glinkach

Zlecamy prace związane z ostatnim etapem budowy toru do jazdy na rolkach i rowerach na terenie rekreacyjnym przy ul. Cmentarnej. W wyniku budowy powstanie 670-metrowa pętla dla rolkarzy i rowerzystów. Kilkuetapowe zadanie realizowane jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nieopodal powstała także polana rekreacyjna i boisko do siatkówki plażowej, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Budowa toru dla rolkarzy i rowerzystów na Glinkach powstaje etapami dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W ubiegłorocznym głosowaniu na dokończenie toru zagłosowało ponad 170 bydgoszczan. Odcinki toru, liczące po 250 metrów powstały w dwóch ostatnich latach.

Teraz zlecamy ostatni etap tego przedsięwzięcia, który połączy istniejące fragmenty i doprowadzi do połączenia trasy. Asfaltowy tor w kształcie pętli będzie liczył 670 metrów. Zlokalizowany jest na terenie rekreacyjnym pomiędzy ulicą Cmentarną, Gniewkowską i Płowiecką.


Mieszkańcy Glinek co roku stawiają na sport i rekreację w głosowaniach nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. W tym samym rejonie, decyzją mieszkańców, powstała polana rekreacyjna do zabawy we frisbee, badmintona i innych aktywności. Nie zabrakło także zadaszonych miejsc do odpoczynku. W pobliżu tego terenu znajduje się także ogrodzone boisko do piłki siatkowej.

RozmawiaMY o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Zapraszamy do wzięcia udziału w trwających konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju Programu. Jeśli masz pomysł jak zmienić BBO lub chcesz podzielić się z nami wrażeniami z poprzedniej edycji, wyraź swoją opinie na www.bydgoszcz.pl/BBO. Konsultacje trwają do 20 kwietnia br.
Rolkowa pętla na Glinkach  Rolkowa pętla na Glinkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.