Coraz więcej inwestycji dla pieszych

Wkrótce rozpocznie się budowę i modernizacja kolejnych bydgoskich chodników. Nowa infrastruktura dla pieszych powstanie też w ramach inwestycji drogowych realizowanych na terenie miasta oraz Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Drogowcy ogłosili  przetarg na budowę i remonty kolejnych chodników na terenie miasta. W tym roku wstępnie planujemy przebudowę ciągów dla pieszych w 22 lokalizacjach. Na terenie Śródmieścia kontynuować będziemy rewitalizację ulic w oparciu o nowe standardy z wykorzystaniem płyt chodnikowych i kamiennych opasek. To kolejny element porządkowania Salonu Miasta. Warto podkreślić, że wszystkie prace zaplanowaliśmy z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia. Wykonawca, w trakcie prac, będzie zobowiązany zabezpieczyć ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach. Prace zakończą się jesienią.
Lista miejsc planowanych do przebudowy w 2021 roku:

    Śniadeckich (Gdańska – Pomorska)
    Schody Pod Blankami
    Andersa – ciąg pieszo rowerowy
    Powstańców Wielkopolskich
    Warmińskiego – kontynuacja robót
    Pomorska - kontynuacja robót
    Kossaka – kontynuacja robót
    Królowej Jadwigi od ul. Dworcowej do kierunku mostu Królowej Jadwigi
    Skośna
    Czerkaska 19-25
    Korczaka
    Świerkowa 14
    Bartłomieja z Bydgoszczy 4 / Jana Teski
    Jodłowa
    Jesionowa (na wys. Kościoła)
    Fordońska Brzechwy – chodnik prowadzący do przejścia
    Ks. Ignacego Skorupki
    Stanisława Leszczyńskiego na wysokości posesji 110
    Jodłowa na wysokości Domu Seniora
    Toruńska przystanek tramwajowy – pętla autobusowa
    Gen. Emila Fieldorfa odcinkowo na całej długości ulicy
    Zatoka autobusowa przy ul. Bernardyńskiej


Część zleconych zadań zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Przygotowujemy się też do realizacji kolejnych zadań zgłoszonych przez bydgoszczan w ramach ostatniej edycji tego programu, m.in. remonty chodników wzdłuż ul. Kanałowej i Nowogrodzkiej na Okolu, przy ul. Świetlicowej 8 w Łęgnowie i rewitalizacji trasy pieszo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego.

Szereg nowych ciągów pieszo-rowerowych powstaje przy okazji dużych inwestycji drogowych. Piesi już korzystają z nowej infrastruktury w obrębie rozbudowanej ul. Kujawskiej, kontynuowane są prace na ul. Kolbego na Osowej Górze, ciąg pieszo-rowerowy wyposażona będzie też rozbudowana ul. Smukalska pomiędzy Piaskami i Smukałą. Rozpoczynamy też rewitalizacje uliczek w Starym Fordonie, które zostaną dostosowane do potrzeb pieszych. 

Coraz więcej inwestycji dla pieszych Coraz więcej inwestycji dla pieszych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:24 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Zróbcie do końca chodnik przy Kossaka żeby ludzie nie chodzili w bagnie po deszczu

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.