Stary Kanał Bydgoski z 3 nowymi fontannami

Dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim zmiany czekają fontanny na Starym Kanale Bydgoskim. Właśnie przygotowujemy się do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która będzie podstawą do uruchomienia trzech fontann na Starym Kanale. Dwie nowe zastąpią istniejące przy ul. Kanałowej i Staroszkolnej, a dodatkowo powstanie trzeci wodotrysk pływający. Zadanie jest realizowane w ramach dużego zadania ponadosiedlowego, w którym w pierwszej kolejności powstały nowe ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż kanału oraz estetyczne elementy małej architektury.

Wokół Starego Kanału Bydgoskiego prowadzony jest szereg prac. Zbudowane zostały nowe alejki spacerowe po obu stronach Kanału. Z uwagi na ochronę starych drzew w parku wykonane zostały z nawierzchni mineralnej. Kilka miesięcy temu zamontowane zostały nowe ławki i kosze na śmieci. Nieopodal ul. Kanałowej wzdłuż bulwaru Sebastiana Malinowskiego pojawiły się nowe miejskie meble zachęcające do aktywności fizycznej i umysłowej. Mieszkańcy Okola, w otoczeniu przyrody, mogą rozegrać partię szachów, czy warcabów. Na aktywnych czekają także stół do ping-ponga i do gry w piłkarzyki.
 

Warto wiedzieć:

Miasto Bydgoszcz rozpoczyna uruchamianie miejskich fontann. Jak co roku wszystkie wodotryski będące w utrzymaniu miasta zaczną działać 1 maja.

Przyzwyczailiśmy się, że z początkiem maja ruszają w mieście uliczne fontanny. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, musieliśmy zmienić plany. W tym roku uruchamiamy fontanny zgodnie z planem – od 1 maja. w tym tygodniu zaczynamy stopniowo uruchamiać miejskie wodotryski - chcemy, żeby były gotowe na majówkę.

W Bydgoszczy funkcjonuje 8 fontann w utrzymaniu miasta. Dwie zlokalizowane są na Starym Rynku - to Chłopcy z gęsią i fontanna mgłowa, w Parku im. Kazimierza Wielkiego - fontanna Potop, fontanna na Wzgórzu Dąbrowskiego, Mokry Chodnik przy ul. Marcinkowskiego i Chłopcy z rybą przy skwerze Nowakowskiego. Mamy też cztery fontanny pływające - dwie na Starym Kanale Bydgoskim i dwie na „Balatonie” na Bartodziejach.
 
Fontanna na skwerze Krzysztofa Komedy przed Filharmonią Pomorską, którą zarządza MWiK, pozostanie nieczynna. Ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne uruchomienie fontanny muzycznej, która cieszyła się dużym udziałem publiczności podczas koncertów rozpocznie funkcjonowanie najprawdopodobniej w wakacje. Ostateczne decyzja zależy od wprowadzanych w najbliższym czasie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. 


Stary Kanał Bydgoski z 3 nowymi fontannami Stary Kanał Bydgoski z 3 nowymi fontannami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.