Odnowione miejsce spotkań fanów skatingu

W Nowym Fordonie zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego skateparku. Inwestycja powstała w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Od kilku dni bydgoska młodzież robi tricki i akrobacje na nowym placu w technologii betonowej.

Budowa nowoczesnego skateparku przy ul. Piwnika Ponurego/Bołtucia to zwycięski pomysł w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na placu, gdzie wcześniej istniał asfaltowy skatepark wybudowano nową nawierzchnię w technologii betonowej. Obiekt został wyposażony w atrakcyjne przeszkody. Są one przystosowane do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach.
 

Skatepark zawiera elementy typu bank ramp, quarter pipefunbox, grindbox. Pojawiły się też nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Celem zadania jest stworzenie przestrzeni zachęcającej młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji społecznej.


Przestrzeń ta w przyszłości będzie mogła być rozbudowywana. Wartość tego przedsięwzięcia wyniosła 330 tys. zł.  
W grudniowym głosowaniu mieszkańcy wybrali kolejne zadania do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W Nowym Fordonie do wydania było ponad 900 tys. zł. Opis zwycięskich zadań znajduje się w tekście pt. „Rekreacja u stóp fordońskich górek”Odnowione miejsce spotkań fanów skatingu  Odnowione miejsce spotkań fanów skatingu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.