Kolejne chodniki na Okolu do przebudowy

Ulice na Okolu sąsiadujące ze Starym Kanałem Bydgoskim zyskają estetyczne chodniki. Prace na ul. Kanałowej i Nowogrodzkiej zlecimy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej odnowione zostały m.in. chodniki wzdłuż ul. Grunwaldzkiej oraz w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim wzdłuż bulwaru Sebastian Malinowskiego . Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.


Nowe chodniki zyska południowa strona ul. Nowogrodzkiej oraz końcowy odcinek ul. Kanałowej biegnący do bulwaru Sebastiana Malinowskiego. Ułożone zostaną nowe płyty chodnikowe w historyczny wzór karo. To rozwiązanie wypracowane m.in. z Radą ds. Estetyki Miasta. Przed wejściem do kościoła św. Wojciecha dołożona zostanie jeszcze kamienna opaska. Warto podkreślić, że to jedna z nielicznych poewangelickich świątyń w Bydgoszczy wzniesiona w stylistyce nawiązującej do architektury klasycznej i barokowej. Nowy plac od strony głównego wejścia podkreśli jej elegancką architekturę.


Inwestycja realizowana będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy prace zajmą około miesiąca. Na zadanie w ubiegłym roku głosowało ponad 130 bydgoszczan. Na jego realizację zabezpieczyliśmy blisko 180 tysięcy złotych.
 
W poprzednich latach na Okolu udało się przebudować szereg innych chodników. Całkiem nowe ciągi dla pieszych zyskała m.in. ulica Grunwaldzka i bulwar wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy Kanałową i Czarną Drogą. Równocześnie zbudowane zostały drogi rowerowe. Poza tym wyremontowaliśmy chodniki po północnej stronie ul. Nowogrodzkiej, wzdłuż ul. Kanałowej od strony Grunwaldzkiej oraz wzdłuż ul. Śląskiej. W oparciu o BBO szereg prac, w tym przebudowę wejść i części ścieżek zleciliśmy też w Parku na placu Chełmińskim.


 Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już blisko 200 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie https://www.bdgbo.pl/. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.

Kolejne chodniki na Okolu do przebudowy  Kolejne chodniki na Okolu do przebudowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.