Budżet Obywatelski zmienia Bydgoszcz

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać swoje pomysły w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy zaproponowali  już ponad 220 projektów. Na projekty osiedlowe i ponadosiedlowe oraz małe projekty społeczne czekamy do 15 lipca. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo


- Bydgoski Budżet Obywatelski to program, w którym decyzje podejmują mieszkańcy – to oni zatwierdzają listę i wybierają kolejność inwestycji. Co roku powstaje ich kilkadziesiąt. W tym roku znów jest do wydania blisko 16 mln zł. Cały czas czekamy na Państwa pomysły – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.Mieszkańcy zgłaszają swoje projekty od 1 czerwca. Po miesiącu jest ich ponad 220. Dużą popularnością cieszą się osiedlowe projekty ekologiczne (m.in. nowe łąki kwietne)  oraz małe projekty społeczne.

Przykładów takich małych projektów społecznych mieliśmy w ostatnim czasie wiele – były to m.in.: Teatr Bajeczny w Hangarze Kultury, Waleczne Dzieciaki na Wyspie Młyńskiej czy Kanał Kultura, czyli cykl bezpłatnych koncertów nad Kanałem Bydgoskim organizowane przez Radę Osiedla Miedzyń-Prady , które potrwają do końca sierpnia.

Za chwilę ruszą jeszcze wakacje z Chemikiem, czyli bezpłatne warsztaty piłkarskie dla dzieci i kino plenerowe nad Balatonem, badania profilaktyczne dla seniorów, czy zajęcia dla dzieci przy placu zabaw pod Górą Szybowcową. Ale to jeszcze nie wszystko, w tym roku czeka nas dużo więcej atrakcji! O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Najważniejsze jest to, że wszystkie te projekty były zgłaszane i przegłosowane przez Was, drodzy mieszkańcy! Teraz czas zgłosić kolejne pomysły na kolejny rok!

Projekty można zgłaszać do 15 lipca na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Jeżeli potrzebujecie pomocy, zapraszamy na nasze dyżury:
•         wtorek 6 lipca w godz. 17:00-18:30 / Skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich (Błonie),
•         niedziela 11 lipca w godz. 11:00-12:30 / ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (przy okazji koncertu w ramach cyklu Kanał Kultura)
•         wtorek 13 lipca w godz. 17:00-18:30 / Balaton (koło placu zabaw).
 Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy informującej o zasadach zgłoszenia projektów – rysunki są autorstwa Pani Kasi Rożek – bydgoskiej rysowniczki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.


Jaki harmonogram?

Projekty do tegorocznej edycji BBO można zgłaszać 15 lipca 2021r.

Weryfikacja – do 24 listopada 2021

Weryfikacja Obywatelska: od 16 lipca 2021 r. do 15 października 2021r.

Głosowanie przez mieszkańców na projekty: od  1 grudnia 2021r.  do  30 grudnia 2021r.

Ogłoszenie listy projektów do realizacji: do  20 stycznia 2022r.


 

Budżet Obywatelski zmienia Bydgoszcz Budżet Obywatelski zmienia Bydgoszcz Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.