Ogród na Wzgórzu Wolności pełen kwiatów i warzyw

Zlecamy budowę nowego ogrodu społecznego. Zieleniec powstanie na Wzgórzu Wolności przy ul. Karpackiej. Będzie integrował mieszkańców i pozwoli jeszcze lepiej zagospodarować tereny wokół szkoły. Pomysł został wybrany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.


Inwestycja polegać będzie na  budowie ogrodu społecznego ze ścieżką sensoryczną. Obiekt będzie służyć integracji międzypokoleniowej, zachęcać do aktywności osoby starsze, przybliżać funkcjonowanie środowiska uczniom pobliskiej szkoły oraz innym najmłodszym mieszkańcom Bydgoszczy. Całość ogrodu podzielona zostanie na trzy strefy.
    owocowo-warzywną
    sensoryczną
    łąkę kwietną

Wykonane zostaną nowe ścieżki, panelowe ogrodzenie terenu, instalacja podlewająca, oświetlenie i monitoring. By rośliny dobrze się przyjęły wymienione zostanie podłoże w miejscu nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów.  Ulokowane zostaną elementy małej architektury m.in. ławki, skrzynki ogrodowe. W centralnym punkcie ogrodu zaplanowano kolorową różę wiatru z bezpiecznej nawierzchni.
 

Ogród powstanie pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 56 i garażami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Beskidzkiej. Będzie oddalony od ulicy, co sprzyjać ma odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Wcześniej powstał projekt zielonego założenia. Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowało na nią prawie pół tysiąca bydgoszczan. Na jej realizację zabezpieczyliśmy około 200 tysięcy złotych.  W oparciu o BBO przy szkole na ul. Karpackiej planowana jest jeszcze budowa świetlicy na świeżym powietrzu pomiędzy boiskiem i bieżnią.
 

Warto wiedzieć
Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już blisko 200 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie https://www.bdgbo.pl/. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.

Ogród na Wzgórzu Wolności pełen kwiatów i warzyw  Ogród na Wzgórzu Wolności pełen kwiatów i warzyw Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.