Koncert przy fontannie nad Starym Kanałem Bydgoskim

Już w sobotę 19 czerwca o godzinie 16.00 na bulwarze im. Sebastiana Malinowskiego nad Starym Kanałem Bydgoskim na wysokości fontanny przy ul. Kanałowej koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste nad Kanałem Bydgoskim”. Wystąpią Emilia Hamerlik & Jazz Band. To pierwszy z cyklu wydarzeń kulturalnych nad Kanałem Bydgoskim wybranym przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim -Kanał Kultura - koncerty nad Kanałem Bydgoskim” .

Nowe pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 15 lipca br. na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo 


"Kanał Kultura” to projekt społeczny wybrany przez mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskiego. Jest to cykl koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Poza oczywistymi celami akcji, jak rozrywka i rekreacja, organizatorzy pragną przypomnieć ciekawą historię Kanału Bydgoskiego, unikatowego w tym regionie Europy szlaku wodnego. Zamierzamy odwołać się do urokliwych wspomnień o bydgoszczanach, którzy na letnisko wybierali właśnie tereny wzdłuż Kanału, gdzie organizowano pikniki, wędrówki, wioślarskie przejażdżki w umiejscowionych nad wodą kawiarniach i ogródkach spotykały się całe rodziny. 

Ten stan sprzed stu lat zamierzamy przywrócić miastu i jego mieszkańcom, czemu już służą liczne odnowione odcinki nabrzeża, siłownie zewnętrzne oraz marina przy Klubie Sportowym „Gwiazda”. 

Inauguracja cyklu koncertów zbiegnie się w czasie z otwarciem Centrum Edukacyjno – Społecznego i nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy ul. Staroszkolnej 10 w dniu 19 czerwca, a w kolejnych tygodniach zapraszamy na następne wydarzenia.

 


19 czerwca, g.16:00 - bulwar im. Sebastiana Malinowskiego, przy ul. Kanałowej

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste nad Kanałem Bydgoskim”

Emilia Hamerlik Jazz Band 


godz. 17.00-21.00 zwiedzanie nowo zaaranżowanych wystaw Muzeum Kanału Bydgoskiego, występy grup rekonstrukcyjnych, promocja albumu "Pozdrowienia znad starego Kanału Bydgoskiego"


Kolejne imprezy:


25 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

”Fala i kropka”

Sara Kordowska z Zespołem 

Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości

26 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

”Łapiąc falę”

Mikołaj Macioszczyk i Goście 

11 lipca g. 12:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony ul. Spacerowej i Nakielskiej)

„Zagadek kilka Morskiego Wilka”, czyli szanty dla dzieci nad Kanałem Bydgoskim

Zejman & Garkumpel 

11 lipca g. 19:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony

ul. Spacerowej i Nakielskiej)

„Nad pięknym modrym Kanałem...”

Justyna Gęsicka, Krzysztof Zimny & Kwartet Unico. 

29 sierpnia godz. 21.00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

Kino plenerowe.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Serdecznie zapraszamy.Kanał Kultura, artyści I edycji:

Emilia Hamerlik Jazz Band. Wszyscy poznali się w murach Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Emilia to wokalistka tego projektu, inspiruje się w soulem, muzyka etniczną, a także polskim folklorem. Tworzy także inne projekty, w których wykonuje m.in. muzykę klezmerską lub popowe covery w nowych aranżacjach. Współpracowała z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Big-Bandem Akademii Muzycznej, Orkiestrą Wojskową itp. Mikołaj Wienke to saksofonista Jest absolwentem Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w klasie saksofonu dr hab. Macieja Sikały w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W swoim dorobku posiada koncerty m.in. z Krystyną Prońko, Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską, Tomsonem i Baronem, Marcinem Sójką, Łukaszem Zagrobelnym. Współpracował m.in. z Eljazz Big Band, Konin Band Orchestra, Pilską Orkiestrą Rozrywkową, OMG Big Band, Big Bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Capella Bydgostientis, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Filharmonią Pomorską. Bartłomiej Wanecki to gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, swoje umiejętności kształcił nie tylko w Polsce, ale także na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Jego inspiracje to z pewnością muzyka wschodnia. Współpracował m.in. z: Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Podkarpacką, Teuta Projekt. Bartłomiej Werachowski to gitarzysta basowy, jest absolwentem Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Artystycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu. Współpracował z takimi zespołami jak: Capella Bydgostiensis, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Patryk Dolepski to perkusista, ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale instrumentalnym obecnie student 5 roku na tej samej Akademii na kierunku perkusja jazzowa. Współpracuje m.in Operą Nova, Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, 
W ich wykonaniu usłyszymy taki szlagiery dwudziestolecia międzywojennego jak „Ada, to nie wypada”, „Cicha woda”, „Seksapil” czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.
Sara Kordowska to 20-letnia bydgoska artystka, zwyciężczyni konkursu ”Wydaj płytę z Będzie głośno” w Czwartym Programie Polskiego Radia. Jej utwory znajdują się również na składance Fresh N Dope, a jej wokal można usłyszeć na płycie Bonsoul obok O.S.T.R czy Słonia. Obecnie tworzy, pisze utwory dla debiutantów z ramienia Niebieski Label i prowadzi warsztaty pisania piosenek w całej Polsce. Wyróżnia ją niebanalna warstwa słowna piosenek, poetycka dojrzałość i łatwość w operowaniu słowem.
Pod nazwą Sara Kordowska kryje się też zespół, który pracuje nad drugim albumem, koncertuje w całej Polsce i zdobywa nagrody na festiwalach. Grupa  utożsamiana jest  z szeroko pojętą alternatywą. Elektroniczne brzmienia, nieszablonowe słowa i kontrastowe dźwięki trąbki to połączenie dotychczasowej twórczości i zupełnie nowych horyzontów artystki. Koncert w ramach Kanału Kultura to połączenie znanych utworów z debiutanckiej płyty „Wszystko i Nic” w innych aranżacjach oraz nowych utworów, które pojawią się na kolejnym krążku. 
Zagrają:
Sara Kordowska-wokal
Jerzy Koczur-gitara, trąbka, synthy
Dominik Roch Lesiewicz-instrumenty klawiszowe
Miłosz Wojciechowski- bas 
Jędrzej Szmelter-perkusja, SPDS

Czesław Mozil- polsko-duński piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, akordeonista, aktor dubbingowy, osobowość telewizyjna. Ukończył Królewskie Duńskie Konserwatorium Muzyczne. Swoją muzykę określa jako „alternatywny pop z podtekstem punkowym”. Debiutancki krążek jego zespołu Czesław Śpiewa zatytułowany „Debiut” uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Szeroką popularność zyskał także jako juror programu X- Factor. W 2011 roku wydał nowatorski krążek „Czesław śpiewa Miłosza”, na którym znalazły się wiersze noblisty w odważnych aranżacjach. Niezapomniany jako Olaf z „Krainy lodu”, posiadacz własnego niżu skandynawskiego. Laureat wielu nagród muzycznych, w 2009 roku otrzymał aż trzy  Fryderyki za piosenkę „Maszynka do ćwierkania”. W 2020 roku w kategorii Album roku- Muzyka dziecięca i młodzieżowa otrzymał Fryderyka za album świąteczny „Kiedyś to były święta” nagrany z zespołem Grajkowie Przyszłości. Właśnie z tym projektem wystąpi w Bydgoszczy. Zgromadzi na scenie muzykujące dzieci i młodzież z naszego miasta, z Małej Formacji Chóralnej pod kierunkiem Izabeli Cywińskiej oraz z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Twórca SoloActów, oryginalnych połączeń stand-upu, monodramu, i koncertu. Wieczny marzyciel i poszukiwacz, o czym świadczą słowa: „Kto mnie kocha, niech mi da kaloryfer, który gra”.


Mikołaj Macioszczyk- muzyk, autor tekstów i kompozytor. Finalista  ( w 2020r) i dwukrotny uczestnik programu The VOICE OF POLAND , dwukrotny laureat BEATELMANIA FESTIVAL im. J. Lennona oraz finalista XIII-tej edycji festiwalu „Serca bicie” im. Andrzeja Zauchy. W pandemicznym styczniu 2021 zorganizował wraz z przyjaciółmi akcję „Pociąg do normalności”, podczas której śpiewał na dworcach PKP w 9 polskich miastach. Jak mówi, to wydarzenie pozwoliło mu spotkać się z fanami, wypromować swój debiutancki utwór, a także przekazać trochę radości i pozytywnej energii poprzez muzykę, a na tym najbardziej mu zależy. Za ważne doświadczenie muzyczne uznaje supportowanie zespołu Golden Life w 2018 roku.
Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który łączy pop z elementami alternatywy i muzyki funk. Znajdą się na nim m.in. znane już z mediów utwory, takie jak „Fala” oraz „Ja żyję tak”, który mogliśmy usłyszeć w „Dzień dobry TVN”.
Mikołaj chętnie i skutecznie promuje Bydgoszcz, m.in. w swoim teledysku do piosenki „Chciałem być” (premiera 15 czerwca), który nakręcił na wynajętym i pływającym po Brdzie statku z udziałem spacerujących bydgoszczan. W końcu wzorem Krzysztofa Krawczyka - chciał być marynarzem.

Koncert przy fontannie nad Starym Kanałem Bydgoskim  Koncert przy fontannie nad Starym Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.