Fordoński lekkoatletyczny orlik z trybunami

Zlecamy kolejny etap prac przy lekkoatletycznym orliku w Nowym Fordonie. Stadion przy ul. Piwnika Ponurego na osiedlu Bohaterów w dwóch sektorach zyska zupełnie nowe trybuny. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.Na zamontowanie w tym miejscu nowych trybun zagłosowało ponad 600 bydgoszczan, Rada Osiedla Nowy Fordon także pozytywnie zaopiniowała ten projekt. Zgodnie z projektem nowej trybuny zostaną zamontowane w dwóch sektorach.  Siedziska będą w kolorach żółtym i niebieskim – w barwach Wisły Fordon, której młodzieżowe drużyny rozgrywają tam mecze.


W zakres zadania wchodzi również między innymi remont nawierzchni widowni i ciągów ewakuacyjnych, które zostaną też poszerzone. Na realizację inwestycji zabezpieczamy ponad 400 tysięcy złotych. Obiektem zarządza Zespół  Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego.


W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa głównej płyty obiektu na lekkoatletyczny orlik. W ramach zadania  części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiliśmy też bieżnię okólną o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowaliśmy do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczyliśmy skocznię do skoków w dal. Do gry zachęca również nowa murawa boiska piłkarskiego.


W tej części Nowego Fordonu (osiedle Bohaterów) w oparciu zrealizowanych zostało wiele innych obiektów rekreacyjnych. Zbudowany został m.in. nowoczesny skatepark, plac zabaw oraz piłkarski orlik. Powstała także osiedlowa sala widowiskowa – Hangar Kultury. U podnóża fordońskich górek budowana będzie również rekreacyjna trasa spacerowo-rowerowa – Wielka Pętla Fordonu.

Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.

 

Fordoński lekkoatletyczny orlik z trybunami  Fordoński lekkoatletyczny orlik z trybunami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.