Park Wolności zyskuje kolejne atrakcje

Kończy się budowa drewnianej altany i naturalnego placu zabaw w parku Wolności. Wcześniej oświetliliśmy aleję spacerową przy stadionie. Zadania były wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W ubiegłym miesiącu wraz z rozbudową ul. Kujawskiej otwarte zostały schody skracające drogę do parku od strony Starego Miasta.


Prace, które obecnie dobiegają końca obejmą m.in. montaż drewnianej altany parkowej, która stanie się  miejscem do odpoczynku, a także organizacji spotkań. Gotowy jest już natomiast niewielki plac zabaw dla najmłodszych dzieci. To oryginalne miejsce, w którym zastosowano elementy z drewna.

 

Wykonawca postawił domek zabawowy, belki do balansowania, ścieżkę z tropami zwierząt, pociąg i tablicę informacyjną. W parku zamontowano też  nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Koszt  tych prac to 115 tysięcy złotych.


Rewitalizację parku noszącego od ubiegłego roku imię Wolności rozpoczęliśmy w 2017 roku. Wtedy kosztem blisko 2 mln zł zleciliśmy podstawowe prace przy odbudowie alejek, pielęgnacji drzewostanu, montażu obiektów małej architektury, budowie ciągu rowerowego oraz nasadzeniach. Obejmowały one m.in. wykonanie zróżnicowanych gatunkowo łąk, dosadzenie drzew, krzewów (łącznie 681 szt.), ziół i roślin kwitnących. Pojawiły się karmiki dla ptaków, budki lęgowe (także dla nietoperzy) oraz tak zwany hotel dla owadów. W ramach tych prac zamontowano też stylowe oświetlenie pomiędzy ulica Słowiańską i schodami.Wiosna tego roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski oświetlona została alejka w stronę kładki nad Trasą Uniwersytecką. W czerwcu oddano do użytku nowe schody łączące park z ul. Kujawską. Skrócą one pieszym drogę pomiędzy południową częścią  Wzgórza Wolności i Starym Miastem.

Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.
 
 

 
 
 
Park Wolności zyskuje kolejne atrakcje  Park Wolności zyskuje kolejne atrakcje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.