Parking na Leśnym w cieniu drzew

Na osiedlu Leśnym powstaną dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Sułkowskiego. To kolejne takie zadanie ważne dla mieszkańców i przedsiębiorców w tej części miasta. Zadanie w głosowaniu wybrali mieszkańcy podczas ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 


Dodatkowe 4 stanowiska powstaną na wysokości bloku z numerem 17. Będą usytuowane skośnie do krawędzi jezdni. Projekt uwzględnia zachowanie rosnących w pobliżu drzew. Nawierzchnia wykonana zostanie z ażurowych płyt. Odnowione zostaną też przyległe trawniki. Obecnie trwa wybór wykonawcy. Prace po podpisaniu umowy potrwają około miesiąca. Wcześniej w tej lokalizacji  powstało 8 stanowisk bliżej skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Zadanie zyskało prawie 280 głosów bydgoszczan w czasie ubiegłorocznej edycji BBO.

Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Leśnym powstały parkingi w kilku innych punktach. Miejsca postojowe budowaliśmy m.in. na ul. Topolowej oraz przy ul. Gdańskiej (między 11 Listopada oraz stacją benzynową). Z kolei w oparciu o program Inicjatyw lokalnych 25/75 udało się uporządkować parkowanie na lokalnej ulicy wzdłuż  nieruchomości przy ul. Modrzewiowej 14 i Sułkowskiego 21. W trakcie rozbudowy węzła Bydgoszcz Leśna powstał natomiast nowy parking przy rondzie Żołnierzy-Górników (na połączeniu ulic J. Sułkowskiego i Modrzewiowej).

Na Osiedlu Leśnym zleciliśmy także kolejny etap prac, który nada jeszcze estetyczniejszego wyglądu skwerowi przy ul. Powstania Listopadowego oraz Skromnej. Odnowione zostaną trawniki, powstaną nowe ścieżki i dosadzimy kilkaset krzewów i kilka nowych drzew. Szczegóły: tutaj: https://www.bdgbo.pl/2021/07/rekreacyjny-plac-z-nowymi-chodnikami-i.html

Dziękujemy za Wasze pomysły!

W czwartek zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie Bydgoszczy. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł. Parking na Leśnym w cieniu drzew Parking na Leśnym w cieniu drzew Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.