Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na opinie od mieszkańców

Zgłoszone przez mieszkańców projekty mogą zostać już teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 15 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej.
Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

 

Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W grudniu tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.

Weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Projekty sprawdzane są pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.

Dodatkowo zapraszamy także do weryfikacji obywatelskiej, która polega na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów.

Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców


Poszczególne etapy weryfikacji

Weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół ds. weryfikacji projektów-  do 24 listopada 2021 r.
W ramach tego spotkania informacyjne dla mieszkańców  w sprawie weryfikacji projektów,  dyżury telefoniczne, dyżury za pomocą mediów  społecznościowych:  od 15 lipca 2021 r. do  24 listopada 2021r.

Weryfikacja Obywatelska: od 16 lipca 2020 r. do 15 października 2021r.

Głosowanie przez mieszkańców na projekty: od  1 grudnia 2021r.  do  30 grudnia 2021r.

Ogłoszenie listy projektów do realizacji: do  20 stycznia 2022r.
Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na opinie od mieszkańców Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na opinie od mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.