Mieszkańcy wybrali bezpłatne badania dla seniorów

Od najbliższego poniedziałku, 19 lipca, bydgoszczanie, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń na bezpłatne badania wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. To mały projekt społeczny – ta kategoria projektów powstała z myślą  w szczególności o seniorach. Jedna osoba może otrzymać jedno zaproszenie. Liczba skierowań jest ograniczona.Zaproszenia będą wydawane w poniedziałki, wtorki i środy, począwszy od 19 lipca, w godzinach od 9 do 12 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 61 (Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej) aż do wyczerpania całej puli.
Będą to skierowania na:
-  określenie poziomu witaminy D3 25 (OH),
- kwasów Omega 3,
- poziomu zanieczyszczenia organizmu glifosatem.

Jedna osoba może wyrazić ochotę na odebranie zaproszenia na oznaczenie wszystkich trzech czynników lub też na jedno czy dwa wybrane przez siebie. Ilość zaproszeń jest ograniczona.
Zaproszenia będą imienne – przy odbiorze konieczne będzie posiadanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji wieku (decyduje rok urodzenia). Skierowania ważne będą do 15 grudnia 2021 r. Badania wykonać będzie można  w dwóch placówkach należących do Laboratorium Medycznego ALAB: w Fordonie przy ul. Szafirowej 14 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-11.00) oraz przy ul. Lenartowicza 33-35 (czynne od poniedziałku do soboty w godz. 7.00-11.00).
Zapraszamy zainteresowanych bydgoszczan do zgłaszania się po zaproszenia. W razie pytań dodatkowych informacji udzielą pracownicy Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod numerami telefonów: 52-58-59-444 oraz 52-58-58-265 w godzinach pracy Urzędu.

Przypominamy, że do 15 lipca można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bdgbo.pl.


Mieszkańcy wybrali bezpłatne badania dla seniorów Mieszkańcy wybrali bezpłatne badania dla seniorów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.