Rekreacyjny plac z nowymi chodnikami i zielenią

Zlecamy kolejny etap prac, który nada jeszcze estetyczniejszego wyglądu skwerowi przy ul. Powstania Listopadowego oraz Skromnej. Odnowione zostaną trawniki, powstaną nowe ścieżki i dosadzimy kilkaset krzewów i kilka nowych drzew. Zadanie wybrane zostało przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.

W poprzednich latach pomiędzy blokami usytuowanymi w tej części osiedla Leśnego  ulokowane zostały m.in. plac do Street Workoutu, siłownia zewnętrzna i plac zabaw czy stół do ping-ponga. Teraz zmieni  się otoczenie rekreacyjnych urządzeń. W zakres zadania wchodzą m.in. odnowienie istniejących trawników, wybudowanie chodników i elementów małej architektury. Dodatkowo dosadzonych zostanie wiele krzewów w formie żywopłotów  (bukszpan, wiąz) oraz pojedynczych drzew (klony). Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Zagłosowało na ten projekt 150 bydgoszczan. Na realizację prac zabezpieczamy ponad 200 tysięcy złotych. Obecnie trwa postępowanie, w celu wybrania wykonawcy. Po zawarciu umowy prace budowlane i agrotechniczne potrwają około 4 miesięcy.


Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już blisko 200 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie www.bdgbo.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo


Rekreacyjny plac z nowymi chodnikami i zielenią Rekreacyjny plac z nowymi chodnikami i zielenią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:21 Rating: 5

2 komentarze:

  1. W tym miejscu brakuje przede wszystkim koszy na śmieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda. Na całym Leśnym koszy jest dramatycznie mało, z tych, które są śmieci się szybko wysypują i leżą porzucone naokoło.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.