Wypożycz gry w bibliotece – nowy projekt BBO

W bibliotece w Starym Fordonie przy ul. Pielęgniarskiej 17 (filia numer 24) można wypożyczyć nie tylko książki Dzięki realizacji małego projektu społecznego, wybranego przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, można także bezpłatnie wypożyczyć gry planszowe. Na miejscu można skorzystać także z gogli VR.


Biblioteka to miejsce spotkań, prelekcji, warsztatów plastycznych, zajęć edukacyjnych. Miejsce, które integruje lokalną społeczność, zarówno dorosłych jak i dzieci. Dodatkowo biblioteka organizuje biblioteczne rozgrywki gier planszowych oraz pokazy, dzięki którym zasady „planszówek” staną się jasne i czytelne. Projekt skierowany jest do każdej grupy wiekowej i społecznej, a jego głównymi zadaniami są: „ożywienie” i zintegrowanie lokalnej społeczności, wyrównanie szans na dostęp do nowych technologii i poszerzenie oferty bibliotecznej o stworzoną wypożyczalnię gier. Zabawy edukacyjne wykorzystujące wirtualną rzeczywistość oraz gry planszowe będą wartościowym elementem kształtowania preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Poza aspektami dydaktycznymi, projekt stanowi alternatywną propozycję spędzania wolnego czasu ze znajomymi i rodziną w bibliotece osiedlowej. 


Gry planszowe – będą to gry zakupione u największego, specjalistycznego sklepu z grami planszowymi w Bydgoszczy. Pakiet obejmie gry zarówno dla najmłodszych dzieci jak i gry rodzinne dla każdej grupy wiekowej. „Planszówki” zostaną odpowiednio dobrane przez fachowców, którzy od lat zajmują się rynkiem wydawniczym gier planszowych. 


VR – zakup narzędzi do realizacji warsztatów z rzeczywistości wirtualnej. Odwiedzając bibliotekę będzie można poznać wirtualną rzeczywistość, a co za tym idzie, nie wychodząc z biblioteki będziemy mogli przenieść się w najdalsze zakątki świata czy zjechać największą górską kolejką. Do tego celu zostaną zakupione przenośne gogle do wirtualnej rzeczywistości bazujące na smartfonach.


Aby skorzystać z nowej oferty biblioteki – wypożyczalni gier, która została powiększona o gry zakupione dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, należy spełnić kilka warunków:
- bezpłatnie wypożyczać gry może każdy użytkownik biblioteki posiadający aktualną kartę biblioteczną WiMBP w Bydgoszczy, który ukończył 13 lat;
- użytkownik może jednorazowo wypożyczyć maksymalnie dwie gry;
- gry można wypożyczać na okres czterech tygodni.

Szczegółowy regulamin znajduje się TUTAJ.

Lista możliwych do wypożyczenia gier dostępna jest TUTAJ.


Warto wiedzieć:
Biblioteka w Starym Fordonie czynna jest od poniedziałku do soboty w godz.:
Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 – 18:00
Środa: 8:00 – 15:30
Sobota: 8:00 – 14:00

Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek: 10.00 - 18.00
wtorek, czwartek, piątek 9.00 - 17.00
środa 8.00 - 15.30

Wypożycz gry w bibliotece – nowy projekt BBO Wypożycz gry w bibliotece – nowy projekt BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.