Oświetlimy i odnowimy Jar Czynu Społecznego na Wyżynach

Zlecamy budowę nowego oświetlenia i remont nawierzchni trasy spacerowo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego na Wyżynach. Zadanie do realizacji wskazali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Jar Czynu Społecznego to popularna trasa piesza łącząca osiedle Wyżyny z okolicami ronda Toruńskiego. Dopuszczony na niej jest też ruch rowerowy. Stanowi ona alternatywny szlak dla ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż ul . Zdobywców Wału Pomorskiego. Odcinek o długości około 300 metrów biegnący pomiędzy ulicami Grzymały-Siedleckiego i Ogrody był remontowany w poprzednich latach.  Teraz modernizować będziemy odcinek pomiędzy ulicą A. Grzymały-Siedleckiego i W. Bełzy. W pierwszej kolejności zaprojektowane i wybudowane zostanie nowe  oświetlenie trasy. W drugim etapie natomiast rozpoczną się prace przy nawierzchniach. Połowa liczącej ponad 400 metrów trasy ze względu na stan techniczny wymagać będzie wymiany podbudowy. Pozostała część zostanie przykryta nowym asfaltem. W połowie trasy powstanie miejsce do odpoczynku z mineralną nawierzchnią i ławkami. Przy okazji robót wyremontowane zostaną też schody do bloku przy ul. Ogrody 17.


Obecnie trwa postępowanie, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Potrwają one po podpisaniu umowy około 4 miesięcy. Zadanie do realizacji wskazali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł wyremontowania trasy w Jarze Czynu Społecznego wsparło ponad 250 mieszkańców. Na realizację pomysłu zabezpieczyliśmy ponad 400 tysięcy złotych.

Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.

 


Oświetlimy i odnowimy Jar Czynu Społecznego na Wyżynach  Oświetlimy i odnowimy Jar Czynu Społecznego na Wyżynach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:55 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Jako projektant tej trasy (wybudowanej w latach 70-tych w ramach jednego z czynów społecznych) i jej niemal codzienny użytkownik składałem kilkakrotnie wniosek o jej przebudowę (niestety bezskutecznie). Trasa ta jest dla wielu pieszych i rowerzystów jedynym bezpiecznym połączeniem Wyżyn z dolnym tarasem miasta. Niestety, po wielu latach użytkowania stan techniczny nawierzchni drogi pozostawia wiele do życzenia. Zmieniły się też oczekiwania użytkowników, jak i wymagania stawiane tego rodzaju ciągom.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.