Zabawa w fordońskich klimatach obok tężni

Zlecamy kolejne prace na skwerze przy ul. gen. J. Hallera, który staje się często odwiedzanym miejscem rekreacji na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Plac zabaw wzbogaci się o nową część z zestawem przypominającym stary młyn, a na jego szczycie będą powiewały flagi z herbem Fordonu. Inwestycje w tej części Fordonu realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Skwer pomiędzy blokami jest porządkowany od kilku lat. Początkowo powstał niewielki plac zabaw. W tym roku oddana została do użytku również mini tężnia, która w pogodne dni przyciąga wielu mieszkańców. Oba projekty wybrane były przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.W ubiegłym roku w głosowaniu 75 osób wskazało, że warto rozbudować plac zabaw o nową część. W sąsiedztwie tężni na ogrodzonym terenie ustawimy nietypowy zestaw do zabawy. Będzie on przypominał dawny młyn. Będzie on wyposażony między innymi w wieże, pomosty, zjeżdżalnie, przeplotnie, ściankę do wspinaczki i rurę do zjeżdżania. Ma pozachęcać do kreatywnej zabawy. Na szczycie wież zatknięte zostaną też flagi z herbem Fordonu.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę zadania. Prace po podpisaniu umowy zajmą około 3 miesięcy.

W nowej edycji BBO zgłoszony został pomysł realizacji kolejnych prac w "Wiatrowym Młynie" zgodnie z wcześniej przygotowaną koncepcją. Zakłada ona między innymi budowę  zadaszonej piaskownicy, huśtawek , utwardzonych  i oświetlonych  ścieżek wraz z głównym dojściem łączącym istniejącą tężnię i plac zabaw z chodnikiem przy ul. Wyzwolenia oraz nasadzenia roślin.

Dziękujemy za Wasze pomysły!

W ubiegłym tygodniu zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.

Zabawa w fordońskich klimatach obok tężni Zabawa w fordońskich klimatach obok tężni Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.