Nowoczesny plac zabaw na Jarach

Na osiedlu Wilczak-Jary powstanie nowy obiekt dla najmłodszych. W miejsce starego projektujemy wykonanie nowoczesnego placu zabaw przy ulicy Słonecznej. To kolejny pomysł mieszkańców na Wilczaku i Jarach wybrany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 

Trwa  postępowanie w którym szukamy wykonawcy, który sporządzi dokumentację projektową na zagospodarowanie terenu i wybuduje nowy plac zabaw na terenie Zespołu Szkół Nr 29 przy ul. Słonecznej.
 

Planujemy zamontowanie nowych urządzeń zabawowych takich jak:
-  zestaw zabawowy składający się ze zjeżdżalni, ścianki lub siatki wspinaczkowej, mostku,
- huśtawka  na  łańcuchach  z  dwoma siedziskami,
- huśtawka typu „bocianie gniazdo” dedykowany dzieciom z niepełnosprawnościami,
- bujak sprężynowy,
- tablica do rysowania oraz tablica „kółko i krzyżyk”,
- piaskownica.
 

Zamontowane zostaną również obiekty małej architektury,  w tym 4 nowych ławki parkowe i 2 kosze na śmieci.
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Jarach, przy Zespole Szkół nr 29, powstanie również kolejny ogród sensoryczny. Będzie przeznaczony szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zmagających się z autyzmem. Wyposażymy go w urządzenia do zabawy i zadbamy o nasadzenia pomagające w terapii. Od początku września prowadzoen będą również prace przy budowie ulicy Hożej.
 Dziękujemy za Wasze pomysły!
 

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.  

Nowoczesny plac zabaw na Jarach Nowoczesny plac zabaw na Jarach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:13 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.