Przebudowa ulic gruntowych w mieście

Utwardzanie osiedlowych ulic płytami ażurowymi zdaje doskonale egzamin na drogach o niskim obciążeniu ruchem. W tym roku uruchamiamy kolejny pakiet takich zadań. Utwardzanie ulic gruntowych na terenie miasta jest realizowana również w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Prowadzone są już prace na ul. Żnińskiej (Czyżkówko) a od 9 września rozpoczną się roboty na ul. Hożej (Wilczak-Jary).

Odcinek ul. Żnińskiej o długości około 100 metrów pomiędzy Siedlecką i Byszewską, które wcześniej zyskały twardą nawierzchnię dzięki Wieloletniemu Programowi Utwardzania Ulic Gruntowych. Przebudowany zostanie również istniejący chodnik na tym odcinku. Obecnie trwają roboty budowlane. praceędą objęte 4-letnią gwarancją. Wkrótce rozpoczną się także prace na ul. Hożej. Prace będą prowadzone na odcinku około 150 metrów.


Zadania realizujemy głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Zależy nam też na utrzymaniu ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie tą technologią dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej.


Nie tylko ażury

W ostatnich latach na terenie miasta powstało ponad 35 kilometrów utwardzonych ulic. Na ten cel miasto wydało blisko 100 mln zł. Zadania, realizowane są w oparciu o kilka miejskich programów. Najważniejszy z nich to wieloletni program utwardzanie ulic gruntowych.


Lokalne ulice powstają również w ramach BBO, przy okazji przebudowy najważniejszych bydgoskich arterii oraz dzięki współpracy z inwestorami zewnętrznymi.


Dziękujemy za Wasze pomysły!

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.  


Przebudowa ulic gruntowych w mieście Przebudowa ulic gruntowych w mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.